В Україні відкрився ринок землі: хто може купити, яка ціна і що заборонено

В Україні відкрився ринок землі: хто може купити, яка ціна і що заборонено
В Україні відкрився ринок землі: хто може купити, яка ціна і що заборонено

Відкрився ринок землі – з 1 липня скасовано заборону на продаж земельних ділянок (паїв), який діяв останні 20 років. Тепер земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть купувати фізособи-громадяни України.

Хто зможе купувати землю з 1 липня

З 1 липня 2021 року земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть купувати фізичні особи-громадяни України, і тільки до 100 га в одні руки. Переважне право на придбання надаватиметься тим, хто орендує землю з 2010 року. Для бізнесу ринок відкриється з 2024 році з обмеженням до 10 000 гектарів. Банки зможуть отримувати землю у власність тільки як заставне майно. У разі переходу до банку прав власності на земельну ділянку як заставне майно фінустанова повинна буде продати його за два роки.

Громадяни інших держав поки не зможуть купувати сільськогосподарські ділянки в Україні (до проведення відповідного референдуму).

Які ризики в продажу землі?

У статті “Чи знікнуть овочі та м’ясо через закон про продаж землі в Україні?” інтернет видання “Подробности”, автор предостерігает, що вітчізняні продукти знікнуть через земельну реформу. У групі ризику можуть виявитися помідори, цибуля, свинина, олія, гречка і т.д.

Вартість землі

Ціна на земельні ділянки до 2030 року не може бути нижче нормативної грошової оцінки. У Мінагрополітики прогнозують, що середня вартість землі буде совтавлять 50 000 грн за 1 га і буде рости на 5-10% щорічно.

Що заборонено

З 1 липня заборонено: продаж землі іноземцям до рішення відповідного референдуму; продаж державної та комунальної землі; продаж землі, розташованої ближче 50 км від держкордону; продаж землі громадянам РФ і представникам терористів; продаж землі офшорним компаніям.

Які податки потрібно буде сплатити

Після зняття мораторію на продаж землі при засвідченні договорів про відчуження земельної ділянки сільгосппризначення необхідно буде сплатити: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу; військовий збір в розмірі 1,5%. Сплату збору необхідно здійснити ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижче оціночної вартості землі, розрахованої уповноваженим органом.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *