Все про освітні втрати: методики, класи надолуження, дієві практики

Зовсім трохи часу залишилося до першого вересня, а за ним — шкільні будні. Навчальний рік зазвичай починається з повтору матеріалу. А за нинішніх  воєнних часів учителі переймаються, як допомогти учням надолужити освітні втрати. Зібрали для вас поради освітніх світових експертів, перевірені практики, дієві способи.

Освітні втрати: наздоганяємо навчальну програму без стресу

Під час війни у пріоритеті для дітей безпека та психоемоційна стабільність. Тому навчання часом відходить на другий план. Відповідно, у дітей з’являються прогалини в знаннях, а вчителі намагаються втиснути шкільну програму в уроки без повітряних тривог. Ми поговорили з педагогами, які знають, як наздогнати шкільну програму без стресу для себе та учнів. Зібрали для вас дієві поради.

Читати далі

Освітні втрати та освітні розриви: у чому різниця та як долати?

Нещодавно міністр освіти і науки Оксен Лісовий анонсував дослідження освітніх втрат в Україні. Та підкреслив: йдеться саме про втрати, а не розриви. Чому в першу чергу говоримо про освітні втрати? Та у чому різниця між двома поняттями? Розібратися у цьому нам допомогла експертка УІРО. Ми також зібрали корисну інформацію для педагогів про подолання освітніх втрат.

Читати далі

Як надолужити прогалини в знаннях: закордонний досвід

Навчання в умовах війни — це складно, й у дітей трапляються прогалини в знаннях, які треба поступово вирівнювати. І нині, і тим паче після перемоги. У багатьох країнах світу теж стикалися з масовими освітніми втратами (наприклад, через локдаун) та напрацювали ефективні перевірені методики. Хто ж що обрав? Зібрали найкращі закордонні практики в одному матеріалі.

Читати далі

Які методи надолуження освітніх втрат довели свою ефективність?

Андреас Шляйхер, директор із питань освіти в Організації економічного співробітництва та розвитку, досліджував освітню ситуацію в країнах, що зазнали природних катаклізмів та воєн. А також упродовж двох років аналізував наслідки ковіду для навчальної спільноти. На запрошення фонду savED пан Андреас запропонував власне бачення стратегії подолання освітніх втрат. 

Читати далі

Класи надолуження: як повернути дітей до навчання після тривалої перерви?

Через війну та тимчасову окупацію наших територій учні пропускають значну частину навчання з причин, що від них не залежать. Проте ця проблема не нова у світі. Через стихійні лиха, воєнні дії та інші негаразди безліч дітей втрачають можливість відвідувати школу. Тож експерти світових організацій зібрали в одному гайді всю важливу інформацію про класи надолуження. Переклали для вас основні тези.

Читати далі

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *