Завершуємо навчальний рік — виходимо на міжнародний рівень

До офіційного завершення навчального року залишилося зовсім мало. Ресурси закінчуються, справ, здається, ще на рік, а душа прагне літа? Не хочеться шукати нових можливостей, заглиблюватися в ідеї і тренди? Утім, навіть у травневі та червневі дні можна знайти своє натхнення, об’єднавшись з європейськими колегами. Спільні проєкти? Вигідні пропозиції? Цікаві та корисні знайомства? Усе це у програмі eTwinning, яка цього року святкує двадцятиліття.Трішки ввідних даних

eTwinning — це майданчик для спільноти освітян та розвитку співпраці у сфері освіти. Програма була започаткована Європейською Комісією, щоби вчителі з різних куточків світу (нині у спільноті — 46 країн) спілкувалися та підтримували одне одного без усіляких бюрократичних перепон. Якщо сказати точніше, не лише педагоги, а й працівники дошкільної освіти, викладачі закладів професійної освіти, закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку вчителів. Програма єднає вихователів, учителів, викладачів, керівників закладів освіти, майбутніх учителів (студентів університетів і коледжів), політиків і держслужбовців, відповідальних за освітню політику. Вона сприяє інтеграції освітян в Європейський освітній простір.

Що новенького можна знайти

Підібрати проєкт до душі або розробити новий з однодумцями-іноземцями, з якими донедавна не були знайомі, значно легше, якщо є величезний вибір. eTwinning об’єднує аж 1,2 млн освітян, 295 тис. закладів освіти. А проєктів тут — не сотня і не тисяча, а 160 000 ініціатив, які покращують життя понад 3 млн дітей та молоді.

Ви точно знайдете крутезну ідею, якщо у сфері ваших інтересів:

  • розширення доступу та підвищення якості дошкільної освіти;
  • інноваційні технології навчання і викладання, цікавий і сучасний контент для школярів, партнерство вчителів і учнів, розвиток шкіл;
  • розвиток професійної освіти;
  • розвиток нового покоління вчителів — від практичного застосування навичок 21-го століття до участі в міжнародних спільних проєктах.

Саме ці напрямки тут у пріоритеті.

Занурюємося в атмосферу співпраці

Першим дотиком до життя спільноти може стати безкоштовне ознайомлення з вебінарами, сесіями, групами. Їх можна знайти на European School Education Platform (Європейська платформа шкільної освіти) — домівці для eTwinning. Це безкоштовний ресурс для освітян.

  • Почитати і взяти до уваги

Експертні публікації: звіти, статті, коментарі, інтерв’ю, відеоматеріали про найкращі освітні практики та освітні тренди тощо.

  • Корисні інструменти, які можна брати на щодень та застосовувати в класі

Матеріали для викладання — плани уроків, зразки eTwinning-проєктів, записи подкастів тощо.

Ресурси — рекомендації для успішної діяльності закладу Toolkit for school success та багато іншого.

  • Варіанти для співпраці та професійного розвитку

Планування проєктів, пошук партнерів, нетворкінг, безкоштовні онлайн-курси, вебінари, конференції, обговорення актуальної освітньої тематики.

А що конкретно в травні-червні?

Розглянемо на прикладі. Травень присвятили природничо-науковій освіті. Під назвою «Basic skills — Science» учителям пропонують підійти до цього з різних боків.

  • Можна ознайомитися з нещодавно розробленим цифровим інструментом HistoriCall, який допоможе вчителям цього напрямку.
  • Є нагода доєднатися до міжнародної групи педагогів Basic skills in action, де фахівці обмінюються ідеями, які полегшують викладання та ефективність навчання. Одна з найсвіжіших ідей: у початковій школі діти за допомогою ШІ створюють інструменти, які прогнозують та профілактують стихійні лиха.
  • Якщо ви мало знаєте про можливості eTwinning, 11 червня о 8:30 за європейським часом можна отримати чимало інформації про цю програму та Європейську платформу шкільної освіти. Час від часу на вебінарах проводять таке собі знайомство для новачків. Завдяки eTwinning класи з різних країн можуть співпрацювати один з одним у цифровому форматі — це дає простір для творчості вчителів та мотивує учнів. Зустріч проводиться через Zoom та відкрита для всіх освітян і активних учнів.  Реєстрація не потрібна, ви можете приєднатися до зустрічі за посиланням.
  • Учителька спеціальної освіти в дошкільному закладі Братислави (Словаччина) Міхаела Руманкова 25 червня о 18:00 за західноєвропейським часом проведе вебінар «Розвиток емоцій у дітей через сторітелінг». Він призначений для вихователів,  яких цікавлять способи познайомити дітей з емоціями, допомогти їм орієнтуватися в них та розвивати емоційний інтелект. Авторка поділиться кейсом, відповість на питання та буде рада дізнатися про аналогічний досвід колег. 
  • Можливо, вам потрібні якісь плани уроків? Зараз особливо актуальні розробки занять просто неба. Реальні похвилинні сценарії від педагогів з різних країн! Екологія, вивчення біорізноманіття та навіть англійська романтична література через живе спілкування з природою.
  • Звісно ж, завжди доступна опція: партнерство. Спочатку можна обрати нереалізовані проєкти. На сайті є покрокові інструкції зі створення успішних проєктів у межах eTwinning та поза ним. Комплекти можна використовувати як приклади для наслідування або як джерело натхнення для нових проєктів. Вже визначено цільову аудиторію, рівень складності. Останні ідеї: визначення для старшокласників омріяної майбутньої роботи, балансу між працею та особистим життям, дослідження цього бачення двома класами з різних країн та проведення віртуальної кампанії з підвищення обізнаності. Інший проєкт стосується стратегій подолання стресу підлітками.

Як знайти партнерів?

А тепер час шукати партнерів. За пошуковими критеріями можна знайти чимало близьких вам пропозицій. Класи-партнери за листуванням, обмін учнями, спільне проведення конференцій, зйомки відео, опанування іноземних мов, профілактика булінгу, подолання екологічних проблем, збір народних пісень, створення шкільної ферми чи кав’ярні, обмін у сфері STEM тощо.

З новими можливостями та глобальними масштабами завершення навчального року сприймається вже інакше!

Детальніше, як приєднатися до Програми, — на сайті Національного офісу підтримки eTwinning Україна  etwinning.org.ua.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *