Акціонери “Конкорду” закликали ФГВФО швидше завершити ліквідацію банку, а залишок коштів обіцяють передати ЗСУ

Акціонери "Конкорду" закликали ФГВФО швидше завершити ліквідацію банку, а залишок коштів обіцяють передати ЗСУ

Акціонери банку «Конкорд» пропонують Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розрахуватися із 72 людьми – кредиторами 9-ї черги, серед яких є і пенсіонери, і військові, які на передовій, і студенти, та швидко завершити процес ліквідації банку.

Акціонери банку “Конкорд”, який знаходиться в стані ліквідації, закликали Фонд гарантування вкладів фізичних осіб швидше завершити процес, на який ФГВФО тільки в найближчі пів року планує витрати 50 млн грн. Кошти, які залишаться у разі пришвидшення ліквідації, вони обіцяють передати Збройним силам України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила співвласниця АТ “АКБ “Конкорд” Олена Сосєдка, яка входить до рейтингу 50 найвпливовіших жінок FinTech як співзасновниця першої в Україні фінтех- екосистеми ConCord Fsintech Solutions, передає УНН.

Ми, як акціонери банку “Конкорд” пропонуємо Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розрахуватися із 72 людьми – кредиторами 9-ї черги, серед яких є і пенсіонери, і військові, які на передовій, і студенти, та швидко завершити процес ліквідації нашого банку. Зі свого боку гарантуємо: кошти, які залишаться від 50 млн грн, відведених на ліквідацію, ми віддамо військовим в ЗСУ, наприклад, на “Крила Мадяра”. Це точно буде краще їхнє застосування, аніж збагачення окремих представників Фонду

– написала Сосєдка

За її словами, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує за найближчих пів року витратити 50 млн грн на ліквідацію “Конкорду”, це понад 8 млн грн на місяць.

“Кошти Фонд бере з нашого банку, а тому зрозуміло, що швидка ліквідація “Конкорду” їх не цікавить”, – зазначила Сосєдка.

Вона також додала, що ще одним підтвердженням того, що керівництво Фонду хоче наживатися на інших є й те, що вони не продають валюту, яка є на кореспондентському рахунку банку та ОВДП.

Сосєдка повідомила, що за 17 років роботи “Конкорд” сплатив у Фонд майже 36,2 млн грн обовʼязкових щоквартальних внесків, адже до рішення НБУ про відкликання ліцензії був успішним і прибутковим.

Якби у керівництва Фонду було бажання швидко закривати банки й завершувати процес ліквідації прозоро, то це б тривало кілька місяців, а не роки

– підкреслила Сосєдка.

Додамо

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затримує виплати кредиторам 9-ї черги реєстру акцептованих вимог кредиторів банку “Конкорд”, серед них зокрема благодійна біржа “ДоброДій”.

Ситуація, яка склалася на межі добрі і зла. Фонд у грудні повідомив про початок розрахунків із кредиторами 9-ї черги, серед них є й наша благодійна біржа. Ми мали отримати ще близько 495 тисяч гривень. Проте майже відразу виплати були призупинені. У нас є багато благодійних проєктів, є термінові проєкти, будь-яке затягування допомоги по ним коштуватиме життів. Наприклад, нашої допомоги чекають у лікарнях Дніпра, де рятують життя пораненим нашим військовим, туди звозять постраждалих від російських обстрілів цивільних, там рятують життя діткам. Тому дуже важливо допомогти їм максимально швидко

– розповіла УНН керівниця Біржі Лоліта Кузіна.

За її словами, “ДоброДій” допомагає безпосередньо військовим на передовій, закриваючи їхні нагальні потреби, а також дітям боротися  з хворобами. 

“Нам точно є куди витратити кошти. А замість того Фонд тримає їх у себе, ще й заробляє на тому. Не вкладається в голові, що у воюючій країні якісь чиновники можуть не віддавати волонтерам їхні ж кошти” – додала Кузіна.

Нагадаємо

УНН зʼясувало, що минулого року директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут провела за кордоном або в дорозі туди чи назад понад 100 днів, тобто майже половину всіх робочих днів року. У 2022 році її поїздки сумарно становили понад 80 днів. Примітно, що згідно із декларацією Світлани Рекрут, у 2022 році вона отримала від ФГВФО компенсацію надміру витрачених коштів на відрядження у сумі понад 65 тисяч грн.

Виявилося, що для виїздів за кордон директор-розпорядник ФГВФО використовувала в тому числі автомобілі, що належать АТ “Мегабанк”, ліквідацію якого з 2022 року проводить саме Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. У відповідь на запит журналістів щодо поїздок Світлани Рекрут за кордон Фонд повідомив, що Рекрут звернулася в правоохоронні органи щодо редакції ІА УНН.

Пізніше Фонд повідомив, що Рекрут використовувала автівки “Мегабанку” задля нібито економії і звинуватив журналістів у переслідуванні замість того аби давати адекватну відповідь на запити.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *