Бойовий генерал Сергій Шаптала: що відомо про нового начальника Генштабу ЗСУ

Про бойовий шлях генерал-майора ЗСУ Сергія Шаптала та що про нього відомо – читайте в нашому матеріалі.

Важливо Кадрові зміни в ЗСУ: Зеленський змінив начальника Генштабу і командувача ООС

Хто такий Сергій Шаптала

Майбутній військовий народився в селі Костянтинівка, що в Смілянському районі Черкаської області. Нині йому 48 років.

Перші кроки у війську були в 1990 році – саме під час розпаду Радянського Союзу. Тоді Шаптала вступив до Київського вищого загальновійськового командного училища.

Вперше керівну посаду отримав на початку 2013 року – у свої 40 років. Тоді військовий став командиром 300 Чернігівського окремого механізованого полку, але вже в кінці того ж року полк розформували.

У 2014 році, коли щойно почалась російсько-українська війна, Сергія Шапталу призначили командиром 128 гірсько-штурмової Закарпатської бригади, більш відомої як “Закарпатський легіон”.

Як командир бригади військовий брав участь у боях у межах Антитерористичної операції. Зокрема, він був безпосереднім учасником боїв за Дебальцеве.

Вже у 2015 році Сергій Шаптала удостоївся звання Героя України з врученням Ордена “Золота зірка” – найвищої державної нагороди.

Порошенко нагородив Шапталу орденом “Золота зірка” / Фото Адміністрації Президента

Що цікаво, лише через тиждень після цього він отримав й Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Хоча останній і є нижчим за рангом.

З 2017 року Шаптала був першим заступником командувача ОК “Південь”, а у квітні 2020 року очолив оперативне командування “Захід”.

Сергій Шаптала / Фото 10 ОГШБр

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *