Готові допомогти: Таджикистан може прийняти майже 100 тисяч біженців з Афганістану

Таку заяву зробив заступник глави комітету з надзвичайних ситуацій Таджикистану Імомалі Іброхімзода.

Важливо США завдали авіаударів в Афганістані через наступ “талібів”

Наразі Таджикистан готовий прийняти близько 100 тисяч біженців з Афганістану. Однак, як наголосив Іброхімзода, у разі загострення ситуації, країна може прийняти ще більше біженців.

Ми вивчаємо можливості приймання афганських біженців разом з міжнародними організаціями,
– заявив чиновник.

Очікується, що найближчим часом у південних районах країни здадуть в експлуатацію 2 спеціальних склади, де зберігатимуть:

  • намети,
  • комплекти постелі,
  • засоби гігієни,
  • продукти харчування для афганських біженців.

Крім того, Іброхімзода нагадав, що понад 1500 афганських військових, які втекли до Таджикистану у липні 2021 року, були відправлені приватними літаками до афганських міст Кабул і Мазарі-Шаріф після надання необхідної медичної та соціальної допомоги.

Варто нагадати, що 5 липня Таджикистан вирішив мобілізувати резервістів через загострення на кордоні з Афганістаном. У результаті боїв афганських сил із талібами на півночі країни із захоплених бойовиками районів на територію Таджикистану відступили понад 1000 військових.

Яка зараз ситуація в Афганістані

  • Ще у травні США та НАТО почали офіційно виводити своїх військових з Афганістану. Столиця країни Кабул перейшла в режим посиленої безпеки в очікуванні реакції талібів на рішення США вивести війська з Афганістану.
  • Так і сталося. Вивід американських військових з Афганістану розв’язав руки бойовикам Талібану – терористичної організації, забороненої у багатьох країнах світу.
  • 9 липня таліби захопили ключовий пункт пропуску на кордоні з Іраном. Урядові війська продовжують війну з “Талібаном”, хоч керівництво визнає, що ситуація критична.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *