Як стати онлайн-репетитором і заробляти додаткові кошти

PR

Підготуйте план

Перед тим як шукати учнів та розписувати програму занять, підготуйте ґрунт. Ось кілька запитань, які допоможуть вам запланувати старт:

 • Де я буду проводити заняття? Яке робоче місце оберу?
 • З учнями якого віку я буду займатися? Які задачі буду вирішувати: підготовка до ДПА, ЗНО олімпіади, виконання домашньої роботи?
 • Який мій педагогічний стаж?
 • Скільки часу на тиждень я готовий виділяти на заняття?
 • Скільки в моєму місті коштує година занять із репетитором із цього ж предмету?
 • Скільки коштуватимуть мої послуги? (оберіть суму, відштовхуючись від ціни інших репетиторів)
 • Як я хочу отримувати оплату: після кожного заняття, раз на тиждень чи місяць?

Знайдіть першого учня

Проста, але дієва порада – почніть з малого. Знайдіть спочатку першого учня і проведіть кілька занять із ним.

Пробні уроки дозволять дізнатися свої слабкі місця та специфіку роботи в онлайні: чи достатньо швидкісний інтернет, чи хороша якість відеозв’язку. Під час дзвінка тримати увагу учня складніше, ніж на реальному уроці, до цього потрібно звикнути.

Як знайти учнів на репетиторство

Спеціальні ресурси. Найзручніше шукати клієнтів на спеціальних ресурсах. В Україні їх декілька, ось основні:

 • Матема. Онлайн-школа математики. На сьогодні тут понад 350 учнів і їх кількість постійно росте. Працюючи з «Матемою», ви потрапляєте в команду, де всі процеси вже налаштовані. Репетитору не потрібно шукати учнів самостійно, адже це задача працівників школи. Іноді в команду «Матеми» потрапляють вчителі без досвіду роботи в онлайні. Їх навчають і дають інструкцію. У результаті такі репетитори отримують до 15 тисяч грн за допомогою школи. Сервіс виплачує вчителям зарплату, розмір якої залежить від виконаної роботи.
 • Buki. Тут викладають понад 120 дисциплін, тому ви легко знайдете саме той предмет, який вас цікавить. Однак сервіс бере комісію за кожну першу угоду. Сума до оплати залежить від тижневого доходу, але не менше вартості двох годин занять. Наприклад, у вас запланована одне заняття двічі на тиждень вартістю 200 грн за годину. Відповідно, комісія складатиме 400 грн. Далі комісія не стягується.
 • preply.com Це платформа для вивчення предметів або хобі з репетиторами. Ідеально підходить для викладачів іноземних мов. Все, що потрібно – створити профіль та вказати зручний графік. Робота в Preply нагадує Buki: тут теж є комісія за перше заняття. Єдиний мінус – вам доведеться конкурувати із учителями, які працюють на платформі вже давно. Такі сервіси, як Buki та Preply, не гарантують стабільного потоку клієнтів. Вам доведеться вести власний профіль та особисто спілкуватися з потенційними учнями.
 • ОLX та Kabanchik. Це дошки оголошень, які працюють за однаковою моделлю. Тут люди шукають послуги або навіть товари, як у випадку із OLX. Вам не доведеться платити комісію, але процес пошуку учнів ускладнюється. Оголошення потрібно регулярно оновлювати, також є ризик не отримати оплату за роботу.

Шукайте учнів у соцмережах. У Facebook є багато груп, де батьки шукають репетиторів: «Репетитори України», «Репетиторы Киева», «Репетиторы online» та інші. Залиште тут своє оголошення, поясніть, які послуги надаєте, кого шукаєте і вкажіть ціну.

Ви також можете перетворити власну сторінку в соцмережах на особистий блог. Там можна розповідати про тонкощі репетиторства, ділитися досвідом та історіями. Така сторінка однозначно працюватиме на вас, адже буде викликати довіру у клієнтів.

Додаткові поради, щоб бути кращим репетитором

Робіть заняття інтерактивними. Комп’ютер не лише інструмент зв'язку, але ваш помічник під час занять. Ось програми, які допоможуть вам зробити заняття інтерактивними.

 • Online Test Pad – дозволяє швидко та зручно створювати власні тести із завданнями. Ви можете працювати в них та відправляти учням посилання. З часом у вас назбирається архів таких тестів і не доведеться щоразу створювати нові.
 • «МійКлас» – безкоштовна платформа, яка дозволяє вчителям використовувати готові завдання з основних предметів шкільної програми. У компанії кажуть, що вчителі економлять до 30% свого часу, користуючись інструментами ресурсу.
 • Classtime – на платформі можна проводити тести, а також аналізувати успішність і активність учнів. Сервіс має індивідуальні та групові завдання. Після реєстрації ви отримуєте доступ до бібліотеки готових питань і можете створювати власні. Також тут можна імпортувати питання з бібліотеки ЗНО різних років.

Підготуйтесь технічно. Обов'язково подбайте, щоб вашій роботі не заважали технічні проблеми. Придбайте хорошу веб-камеру та гарнітуру, якщо їх немає. Для таких задач добре підійде модель Logitech C930e за 5,5 тисяч грн, або ж доступніший варіант – Canyon Ultra Full HD за 1,6 тисячі грн.

На сайті 2ip.ua можна перевірити швидкість інтернету. Переконайтеся, що вона не менше 3 Мбіт/с. Це оптимальна швидкість для відеозв’язку. Також пам’ятайте, що проводити заняття телефоном – дурний тон.

Будьте універсальними. Не варто працювати лише у одні програмі для відеозв’язку. Краще освоїти усі найпопулярніші – Zoom, Google Meet, Skype, Messenger – та підлаштовуватись під учня. Пам'ятайте, ваша задача – створити комфортні умови для учня, тоді він залишиться надовго.

Скільки заробляють репетитори

Учителі займаються репетиторством для додаткового заробітку. Тому не зайвим буде розповісти, про які суми йде мова. Наприклад, репетитори Матеми отримують на місяць близько 30 тисяч грн, поєднуючи із основною роботою. Але заробіток залежить від багатьох факторів.

 • Предмет викладання. Репетитори, які готують абітурієнтів до ЗНО, беруть більше – 100-150 грн за годину для Києва.
 • Вільний час. Чим більше занять ви зможете проводити на тиждень, тим більше заробите.
 • Результат. Якщо ваші учні стабільно показують хороші результати, ваш цінник ростиме.
 • Попит. Ви також можете підняти цінник, якщо попит на ваші послуги росте і учнів більше, аніж ви можете прийняти.

Отже, щоб стати онлайн-репетитором, потрібно обрати нішу, підготуватись технічно та обрати канал пошуку учнів. Розвиватись можна і самостійно, публікуючи оголошення в соцмережах, на OLX чи Kabanchik. Проте це довгий шлях, який вимагає від вчителя витрачати час на постійний пошук учнів. Такі ресурси, як «Матема», дозволяють зосередитися лише на навчальному процесі і стабільно отримувати учнів та оплату.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *