Могла бути перевірка: чому Путін переніс зустріч із “заклятим другом” Ердоганом

У лютому 2024 року мала відбутися зустріч Владіміра Путіна та Реджепа Ердогана. Навіть повідомлялося, що російський диктатор прилетить до Туреччини, яка є членом НАТО. Однак цей візит в останній момент скасували.

Лідерам усіх країн треба зважати на політичну кон’юнктуру й вже тоді приймати рішення про офіційні зустрічі. Таку думку 24 Каналу висловив американський політолог азербайджанського походження Раміз Юнус, зауваживши, що сьогодні політична ситуація не дозволила Путіна та Ердогану зустрітися.

Які причини могли бути для скасування візиту

“Деякі повідомлення навмисно вкидають в інформаційний простір, щоб перевірити суспільну думку або, щоб побачити, як цей факт оцінять у Європі, Вашингтоні, Росії чи в Україні”, – розповів Раміз Юнус.

Це стосується не тільки візитів Путіна в Туреччину, але й інших політичних подій, наприклад, поїздок в Індію, Китай. До цієї теми сьогодні звернена особлива увага ще й через те, що Росія перебуває у політичній ізоляції.

Є знакові місця, політичні центри, в яких хотів би побувати кожен політик. Натомість президент Росії зміг поїхати хіба що в Іран, середньоазійські країни. Єдине, що було на відповідному рівні – це візит у Китай,
– зауважив Юнус.

Туреччина також політично й географічно виглядає досить одиноко. Хоча останнім часом помітне потепління у стосунках країни зі США. Є теми, які пов’язують обидві сторони, зокрема літаки та зброя.

Якщо лідери Росії та Туреччини хочуть зустрітися, то треба добре зважити, чого буде більше від такого візиту – плюсів чи мінусів. Якщо для однієї зі сторін переважають мінуси, то візит скасовують,
– сказав політолог.

Варто зауважити, що ніхто з представників країн колективного Заходу не літає до Москви. Це неприйнятно для політичної кон’юнктури. Хоча раніше з Путіним проводили зустрічі світові лідери, навіть попри те, що він на той час вже порушив територіальну цілісність інших країн. Наприклад, можна згадати події у Грузії у 2008 році, анексію Криму у 2014 та війну на Сході.

Важливе значення має політична кон’юнктура. Ймовірно, зараз вона не дозволяє проводити такі зустрічі, але це не означає, що з часом вони не відбудуться, якщо з’явиться відповідна тема,
– підкреслив Юнус.

З політичного, інформаційного боку зустріч у Сочі чи в Москві – це зовсім інша справа, ніж зустріч у Туреччині, адже тоді це не виглядає, як прорив ізоляції. Ба більше, американці стежать за цією ситуацією та мають свої важелі впливу на союзників.

“Росія і Туреччина перебувають у виключно прагматичних стосунках. Вони зацікавлені один в одному, такі стосунки я називаю – “закляті друзі”. Зараз політична кон’юнктура не дозволяє їм зустрітися, але вони можуть це зробити, коли обом буде вигідно”, – наголосив американський політолог.

Що говорили про зустріч Путіна та Ердогана

  • Російський диктатор мав зустрітися з Ердоганом 12 лютого у Туреччині. Про це повідомляли ще в січні. Головною темою розмови мала стати ситуація в Україні. Помічник Путіна Юрій Ушаков підтверджував, що такий візит планується, а на ньому обговорюватимуть “українську тематику”.
  • Ця поїздка мала стати для Путіна першим візитом до країни-члена НАТО після початку повномасштабної війни. Однак, варто зауважити, що Туреччина не ратифікувала Римський статут, який передбачав арешт Путіна через викрадення українських дітей. Винним у цьому його визнав Міжнародний кримінальний суд ще в березні 2022 року.
  • Практично напередодні зустрічі турецькі журналісти почали писати про те, що вона не відбудеться. Пропагандистські ЗМІ таку інформацію підтвердили, пояснюючи це тим, що візит нібито не скасували, а перенесли на весну. Рупор Кремля Дмітрій Пєсков спершу також повторив цю тезу, однак вже в іншому коментарі сказав, що жодні дати не оголошувалися.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *