МОН планує покращити мережу гуртожитків для студентів

Уряд схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми відновлення та розбудови мережі гуртожитків для студентів на 2022–2026 роки.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, МОН починає роботу над масштабною Державною програмою з відновлення та розбудови мережі гуртожитків закладів вищої освіти.

«Студенти під час навчання в університетах мають проживати в якісних та доступних гуртожитках. Нашим спільним завданням є покращення умов їх проживання, навчання та відпочинку, забезпечення доступності гуртожитків для осіб з особливими освітніми потребами. Комфорт перебування студента у ЗВО є невід’ємною складовою цілісного освітнього процесу, а тому ця програма, вважаю, надзвичайно важлива та необхідна в межах реформи вищої освіти», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Відповідно до Концепції, програма буде спрямована на розв’язання проблем з покращення умов проживання здобувачів освіти в гуртожитках закладів вищої освіти.

Зокрема це відновлення й розширення мережі гуртожитків, що передбачає ремонт і реконструкцію старих гуртожитків, будівництво нових гуртожитків (за потреби), добудову недобудованих гуртожитків.

Також програма передбачає створення безпечних умов проживання: проведення ремонту систем електро-, тепло-, водопостачання, водовідведення та каналізації, модернізацію або встановлення систем протипожежного захисту, забезпечення гуртожитків засобами безперешкодного доступу до об’єктів, створення умов доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Окрім того, передбачається оснащення гуртожитків додатковими зручностями (спортивними залами, пральними кімнатами, приміщеннями для самостійної роботи, залами для тренінгової та групової роботи, обладнаними сучасними меблями, з доступом до інтернету), збільшення кількості гуртожитків готельного типу та підвищеної комфортабельності та впровадження енергозбережувальних технологій.

Очікується, що виконання програми дозволить задовольнити потреби в кількості гуртожитків та місць у них для студентів та поступово покращити умови проживання, навчання й відпочинку.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *