Ще одній категорії працівників продовжили бронювання від мобілізації

Кому продовжили бронювання від мобілізації / “Радіо Свобода”

00:00

Бронювання від мобілізації продовжили для ще однієї категорії працівників. Відповідну постанову ухвалив український прем’єр Денис Шмигаль.

Документ датований 3 травня 2024 року. Бронювання продовжили ще на місяць.

Кому продовжили бронювання

Установити, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, надані військовозобов’язаним працівникам державних акціонерних товариств, що здійснюють діяльність у сфері залізничного транспорту… Які не закінчилися на день прийняття цієї постанови, продовжуються автоматично на один місяць,
– вирішив уряд.

Так влада продовжила бронювання залізничникам ще на місяць.

Останні новини щодо бронювання в Україні

  • Верховна Рада розглядає дві моделі бронювання військовозобов’язаних. Перша передбачає оплату податків для утримання бійців, а друга – квоту на підприємство для військовозобов’язаних.
  • Тобто у першому випадку військовозобов’язаний не буде мобілізований, якщо сплачує 35 тисяч податку, тобто суму, яка необхідна для утримання одного бійця.
  • У другому випадку мовиться про квоту на підприємстві для військовозобов’язаних – бронювання отримують працівники. Водночас підприємство сплачує за них щомісяця мінімальну зарплату військового. Тобто наразі це 20 тисяч гривень.

Що зміниться після ухвалення закону про мобілізацію

  • 18 травня 2024 року набуває чинності новий закон про мобілізацію. Він передбачає, що бронюванню підлягають працівники критично важливих підприємств, державні службовці категорії “А”, голови обласних, районних рад, сільські, селищні, міські голови.
  • Окрім того, держслужбовців категорій “Б” і “В” та працівників органів місцевого самоврядування можуть забронювати до 50% від кількості військовозобов’язаних у відповідному органі влади.
  • Також під бронювання підпадають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, НПУ, НАБУ, ДБР, БЕБ, ДСНС, Державній кримінально-виконавчій службі, органах прокуратури, Службі судової охорони, в судах чи патронатних службах.
  • До речі, Кабмін вже вніс зміни до порядку бронювання. Згідно зі змінами, списки заброньованих буде затверджувати Міністерство оборони України. Раніше це робив Генштаб ЗСУ.
  • Проте бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки, як і раніше. Однак тепер центральні органи виконавчої влади після отримання списків заброньованих від підприємств, перевіряють їх повноту та відповідність вимогам, а далі подають на погодження Міністерству оборони.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *