У МОН вважають, що в Україні забагато вишів і викладачів / фото Олександра Медвєдєва
У міністерстві освіти і науки України заявили, що в нашій державі забагато вишів. Відповідно забагато і викладачів.
Так вважає заступник очільника МОН з питань вищої освіти Михайло Винницький. Він, зокрема, відповів на питання: “Як при чинних зарплатах працівників вишів, коли доктор наук отримує в середньому 25 тисяч гривень, наукова ставка – 8 тисяч гривень, а лаборанти та асистенти отримують 8 – 10 тисяч гривень, МОН плануєте здійснювати реформи та утримувати хороших викладачів?”.
У МОН вважають, що в Україні забагато вишів і викладачів
Посадовець заявив: “бюджетний пиріг – не гумовий”. При цьому зауважив: якщо багато викладачів, то відповідно зарплату вони отримують з цього “державного пирога” невелику.
Якщо ми модернізуємо заклад, якщо ми в нього вкладаємо гроші, він стає привабливим для кращих. Він стає конкурентним і для студентів, і для викладачів. В цьому процесі, мабуть, ті викладачі, які не конкурентні, вилетять з процесу. І буде зменшення ставок. На ту кількість студентів, які в нас є, нам не потрібно стільки викладачів,
– вважає Винницький.
І додав, що з 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти.
Університети самі розподілятимуть ці кошти всередині, в своєму колективі. Університети мають бути зацікавлені в тому, щоб розподіляти їх більше для тих, хто дає більший результат,
– заявив заступник очільника МОН.
І уточнив, що має на увазі або якісну освіту, коли студенти вибирають цих викладачів, або науковий доробок викладача.
Так, за словами заступника Лісового, викладачі, які не демонструватимуть наукових та викладацьких успіхів, отримуватимуть мало і працювати у ЗВО їм стане невигідно.
- Михайло Винницький також заявив, що МОН планує кардинальні зміни у системі вищої освіти.
- Так, зі 170 вишів, які підпорядковані державі, планують залишити 100.
- Також МОН має намір прибирати так звані філії університетів.
Источник: www.24tv.ua