Вступники і батьки обрали найлегшу модель складання НМТ

Абсолютна більшість майбутніх учасників вступної кампанії та їхніх родичів бажає, щоб до переліку предметів НМТ було включено найменшу кількість навчальних дисциплін – три.

Про це свідчать результати опитування випускників шкіл і батьків, що було проведено головою парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Бабаком шляхом голосування у Telegram.

Загалом упродовж доби учасники опитування залишили понад 75 тисяч голосів. Більшість опитаних висловила бажання бачити тест НМТ, до якого входить 3 предмети (наразі зареєстровані у ВР законопроєкти передбачають моделі проведення НМТ з 4 предметів).

Запропонований головою комітету варіант НМТ за схемою: українська мова + математика + предмет на вибір очікувано став найбільш популярним серед учасників опитування –  73% голосів.

Більш складні варіанти, які до цього розглядалися фахівцями МОН, значної підтримки не здобули.

Зокрема, модель тесту з 3 обов’язкових предметів: українська мова + математика + історія України, отримала 17% позитивних голосів.

Модель, що передбачає складання двох обов’язкових предметів + двох предметів на вибір не здобула значної підтримки опитаних – лише 10%.

Сам Сергій Бабак у коментарі щодо завершення голосування наголосив, що думка опитаних на диво збігається з позицією Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій.

Окрім того, він повідомив, що під час робочої зустрічі з представниками МОН члени комітету будуть відстоювати свою позицію, попередивши, що думкою 75 тисяч опитаних нехтувати не можна.

Варто зазначити, що проведення голосування загалом було схвально оцінено аудиторією, яка наразі висловлює вимоги щодо скасування обов’язкової частини тесту НМТ з математики.

Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

ЗНО

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *