Комбінація двох тестів НМТ – української мови і математики – надає найкращу можливість оцінити здатність майбутнього студента до успішного опанування університетської програми.
Про це в коментарі Освіта.ua сказала заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, аргументуючи визначений перелік обов’язкових предметів національного мультитесту.
За її словами, саме результати тестування з української мови і математики мають найвищу прогностичну валідність, зокрема, можуть визначити, наскільки результат вступника співвідноситиметься з результатами його навчання на першому курсі університету.
«Тобто якщо ви маєте дуже високі результати з цих двох предметів, ми можемо з високою ймовірністю сказати, що студент матиме високі навчальні результати наприкінці першого семестру у виші. Якщо вступні результати тестування з української мови й математики є низькими, то результати першої сесії будуть посутньо нижчими», – зазначила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти.
Вона також наголосила, що зазначена комбінація результатів тестування з цих предметів предметів є найважливішим показником для вступу.
«Це найважливіший показник для вступних іспитів, бо ця комбінація – іспити й успішність студента під час навчання у виші – має бути дуже тісною. Отже, запроваджуючи такі іспити, ми хочемо, щоб найкращі абітурієнти вступили до найкращих університетів і там якомога краще навчалися, а потім стали частиною нашої економіки для відбудови країни», – повідомила Вакуленко.
Як відомо, Міністерство освіти і науки та освітній комітет Верховної Ради, за підсумками консультацій із вступниками та громадськістю, представили модель НМТ, до якої включено три предмети – обов’язкові українська мова і математика, й один предмет за вибором вступника.
Водночас під час голосування за відповідний проєкт закону у парламенті фракція Європейської солідарності висловила незгоду через невключення до обов’язкового переліку вступних іспитів тесту з історії України. За результатами розгляду законопроєкт був ухвалений за основу.
Очікується, що розгляд законопроєкту у другому читанні відбудеться у лютому під час наступного пленарного засідання Верховної Ради.
Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.
ЗНО
Источник: osvita.ua