У Єрусалимі зійшов благодатний вогонь

Коротка версія новини

  • У Єрусалимі 4 травня 2024 року зійшов Благодатний вогонь, який віряни передають одне одному.
  • Церемонія символізує світло Воскресіння Ісуса Христа та є щорічною урочистістю для православних.
  • Благодатний вогонь розвезуть по всьому світу, розпочинаючи святкування Великодня.
  • У різних містах України триває комендантська година під час Великодня, але більшість церков дозволяє відвідування служби на ніч.

У Єрусалимі зійшов благодатний вогонь / Колаж 24 Каналу

В Єрусалимі 4 травня 2024 року зійшов Благодатний вогонь. Віряни передають вогонь одне одному. Свічки та лампади, запалені біля храму, православні єпархії розвезуть далі по всьому світу.

У Страсну суботу, 4 квітня, у Єрусалимі в Храмі Гробу Господнього зійшов благодатний вогонь. Це щорічна урочиста церемонія, яка символізує світло Воскресіння Ісуса Христа.

У Єрусалимі зійшов благодатний вогонь

Церемонія сходження вогню притаманна православній гілці християнства, вона відбувається щорічно у переддень Великодня. За легендою, якщо Благодатний вогонь не зійде, то розпочнеться Друге пришестя Ісуса Христа та кінець всього живого.

Довідка. Місцем сходження благодатного вогню є Кувуклія Храбу Гробу Господнього. Це мармурова печера, де за повір’ями поховали Ісуса Христа.

На відео можна побачити, як радісно православні віряни зустрічають Благодатний вогонь цьогоріч. Тим часом священнослужитель запалює свічки, аби передати вогонь далі.

Скоро вогонь розвезуть далі по всьому світу.

Як Святкуватимуть Великдень в Україні

У різних містах України паски будуть святити у різний час. Однак варто зазначити, що майже в кожній області України, за винятком Закарпатської, вночі триває комендантська година – у Великодню ніч її не скасовуватимуть.

В комендантську годину заборонено перебувати на вулиці та у громадських місцях й переміщатися транспортом або пішки без спецперепустки.

Однак у більшості містах на службу можна піти на всю ніч, не порушуючи комендантську годину. Хоч є й міста, де це не дозволяє зробити безпекова ситуація. Зокрема, на жаль, на Донеччині – там служба відбудеться за зачиненими дверима.

Зауважимо, що паску можна посвятити зранку або ввечері 5 травня. Натомість уночі літургію можна дивитися онлайн. Місцеві військові адміністрації просять людей подбати про свою безпеку й таки залишатися на ніч вдома, уникаючи масових скупчень людей.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *