Європарламент офіційно закликав позбавити Угорщину права голосу: що передбачає стаття 7

Угорщина може втратити право голосу у Євросоюзі / Getty Images / Колаж 24 Каналу

Європарламент проголосував за резолюцію із закликом до Ради ЄС активізувати 7 статтю проти Угорщини. Також єврочиновники ухвалили намір розпочати внутрішнє розслідування щодо рішення Єврокомісії про виділення 10 мільярдів євро на користь Будапешту.

Про це повідомила кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі. Євродепутати закликали Єврокомісію не вестися на шантаж з боку угорського лідера і засуджують розблокування 10 мільярдів євро для Будапешту напередодні засідання Євроради.

Деталі голосування

Резолюцію підтримали 345 євродепутатів, 104 – проголосували проти, ще 29 – утримались. Європарламентарі висловили стурбованість щодо верховенства права в Угорщини, зокрема через закон про “національний суверенітет”, який асоціюється із російським законом про іноагентів.

Крім того, у резолюції Європарламент закликає Раду ЄС активізувати сьому статтю, яка може призвести до втрати голосу Будапешту в Євросоюзі. Європарламентарі засудили позицію Орбана під час саміту ЄС в грудні, де він заблокував виділення 50 мільярдів євро фінансової допомоги для України.

Важливо! В ході ухваленої резолюції Європарламент проведе розслідування та визначить, чи буде подавати судовий позов, аби скасувати рішення Єврокомісії про часткове розблокування коштів для угорського уряду. Також євродепутати нагадали, що у разі повторного рішення ЄК щодо Угорщини, Європарламент може висловити вотум недовіри.

На фоні цих подій євродепутати сумніваються, що уряд Угорщини зможе ефективно виконувати свої обов’язки під час головування в Раді ЄС з липня по грудень 2024 року. Вони закликають Раду ЄС знайти рішення та перейти до реформ процесу прийняття рішень, аби позбутися від шантажу з боку Орбана.

Орбан та Україна

  • Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розкритикував план щодо допомоги Україні. Мовиться про чотирирічну програму макрофінансової підтримки на суму у 50 мільярдів євро. Він цинічно заявив, що це “порушення суверенітету і національних інтересів ЄС”.
  • Прем’єр-міністр Угорщини пригрозив зупинити цей процес “із сумом”, якщо Брюссель з ним не погодиться. У відповідь на це у Європарламенті зазначили, що це порушує усі демократичні принципи, а європейські лідери дозволяють цьому статися.
  • Проросійський прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтримав позицію угорського лідера Віктора Орбана. Він спершу підтримав виділення 50 мільярдів, а згодом змінив думку і почав стверджувати нібито Україні потрібно допомагати, “не руйнуючи бюджет ЄС”.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *