“Зливає інформацію”: для чого Лукашенко заявив про підготовку до війни

Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко заявив, що його країна готується до війни. Однак насамперед це план Росії, який білоруському диктатору наказали виконати.

План полягає у тому, щоб Лукашенко був готовий у потрібний момент провести військову провокацію проти Литви. Таку думку 24 Каналу озвучив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Метою цієї провокації мав би бути задум, щоб прорватися безпосередньо на литовську територію і спробувати завести туди російський “Іскандер”, який перебуває на території Білорусі з ядерною боєголовкою”, – вважає він.

Спроба ескалації

Олександр Мусієнко зазначив, що цей план потрібен Кремлю для спроби ескалації. Росіяни не мають наміру окупації країн Балтії, але їм потрібні такі військові дії. Владімір Путін хоче змусити країни Заходу сісти за стіл перемовин з Росією.

Але Лукашенко не дуже хоче. Він не має вигляд самогубця. Ним керують інстинкти самозбереження. Тому він намагається “зливати” певну інформацію Заходу, давати дані про те, що, до чого, хто готується, що може відбуватися і так далі,
– сказав військовий експерт.

З іншого боку, готуватися до війни можна дуже довго. У Білорусі будують військовий табір в районі Гомеля за вказівкою Росії. Вони постійно переносять терміни будівництва, введення в експлуатацію, збільшили кошторис і так далі.

“Ця підготовка може бути розтягнута в часі, тому що Лукашенко не хоче бути використаним Путіним й тут, атакувати ще й країни Балтії. Тому у різний спосіб він намагається про це попереджати, відтягувати момент”, – підкреслив Мусієнко.

Лукашенко готується до війни: головне

  • Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко заявив, що його країна готується до війни. Водночас він запевняє, що його країна нібито не хоче воювати. За словами самопроголошеного лідера, у країні проводиться підготовка військових підрозділів, постачається озброєння та техніка для підвищення оборонної готовності.
  • В Євросоюзі відреагували на заяву Лукашенка. Речник Єврокомісії з питань закордонних справ та безпеки Пітер Стано наголосив, що Європейський Союз не веде війну, тому його не потрібно нікому боятись. Лише тим, хто намагається підірвати повагу до міжнародних правил, до демократії та прав людини.
  • В ЄС готуються до можливих загроз, які несуть російський та білоруський диктатори.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *