Безпека у вайбер чаті: правила для батьків

Проаналізуйте, скільки часу ваші діти спілкуються онлайн? Ви здивуєтесь, але можливо вони чатяться онлайн навіть частіше, ніж говорять між собою наживо. Які правила спілкування має знати кожна дитина? Як уникнути булінгу та поскаржитися на неприйнятне повідомлення? Разом із командою Вайбер зібрали для батьків поради, як зробити спілкування у чатах безпечним..

Безпека перш за все

Головні правила безпеки, яких потрібно навчити дітей під час комунікації в чатах:

  • Навчіть ніколи не надсилати конфіденційну інформацію: наприклад, фото документів або карток, відео або фото блокпостів, руйнувань після обстрілів чи уламків збитих ракет);
  • Якщо в якомусь каналі дитина натрапила на неприйнятне повідомлення, варто показати, як вона може на нього поскаржитися;;
  • Розмовляйте з учнем / вашою дитиною про можливі небезпеки, які існують в інтернеті, і обговоріть план дій, якщо вона зіткнеться з проблемою. Важливо згадати про такі проблеми, як кібербулінг, як від нього захиститися, секстинг та пересилання особистих фотографій, шахрайство.
  • Як діяти при булінгу та у випадку образливих коментарів?

    Підтримуйте атмосферу довіри в родині — це допоможе школяру ділитися проблемами з вами, якщо вони виникнуть..

    Якщо дитина звернулася до вас зі скаргою на булінг або образливі коментарі від однокласника або однокласниці, вислухайте її та запропонуйте спільно з батьками іншої дитини знайти вихід. Намагайтеся уникати звинувачень та зрозуміти, що спричинило таку поведінку..

    Якщо булінгом займається однокласник(-и) дитини, варто звернутися до класного керівника, повідомити про проблему, щоб знайти рішення разом із батьками..

    Додаткову підтримку також можна отримати за номером 15−45, у відповідь на повідомлення автовідповідача натисніть кнопку 3. За цією цілодобовою лінією вам нададуть безоплатну консультаційну допомогу з підвищення рівня безпеки дитини в інтернеті.

    Як діяти, якщо ваша дитина стала жертвою образливих коментарів в інтернет-чаті?

    Спробуйте визначити, що саме спричинило конфлікт, та зверніться до батьків дитини. Після вирішення конфлікту можна провести заняття з етики в класі та пояснити дітям, чому така поведінка неприйнятна. Також варто затвердити правила поведінки в спільних чатах на класних зборах з учнями.

    Які функції варто показати дитині для кращої комунікації в чатах:

    🟣

    Для особистого звертання до конкретного учасника чату варто використовувати символ «@». Це дозволить повідомити цю людину про звертання саме до неї та звернути на нього увагу.

    Ця функція допоможе учням швидше отримати відповідь.

    Для цього: під час вводу повідомлення знайдіть на клавіатурі символ «@», оберіть учасника, для якого призначене ваше звертання, й продовжіть писати повідомлення.

    🟣

    Щоб уникнути непорозумінь та зекономити час у чатах, корисно відповідати на конкретні повідомлення та використовувати реакції. У такий спосіб ви покажете, на що саме ви відповідаєте, що зробить комунікацію в чаті більш зрозумілою та продуктивною.

    Як скористатись: натиснути на потрібне повідомлення та вибрати опцію «Відповісти».«Відповісти».

    Також є можливість позначати повідомлення лайками, що дозволяє всім учасникам зрозуміти, що ви ознайомилися з інформацією або погоджуєтеся з автором повідомлення.

    🟣

    До того ж варто показати учням пошук у чаті. Ця вбудована функція пошуку за словами або фразами доступна як на комп’юп’ютерах, так і на мобільних пристроях.

    Знаючи про цю функцію, дитина зможе сама швидко знаходити потрібну їй інформацію та файли, не перепитуючи у чаті.

    Як скористатись: натисніть на назву чату згори, перейдіть в ««медіа, посилання, файли»» та почніть пошук.

    🟣

    Щоб учні не забували важливу інформацію, варто показати їм вбудовані нотатки. Сюди можна записувати загальну організаційну інформацію про розклад або шкільні події, вносити нагадування, вести список справ.

    Як скористатись: виберіть ««Мої нотатки»» на панелі серед своїх чатів. Щоб перенести повідомлення: затисніть вибране повідомлення, виберіть ««Переслати»», натисніть на стрілочку справа внизу екрана, виберіть зі списку ««Мої нотатки»». Повідомлення одразу ж з’явиться в нотатках і ви зможете його редагувати.

    Що пропонує месенджер Viber для безпечного спілкування в чатах:

    У Viber усі чати та дзвінки захищені наскрізним шифруванням, що забезпечує максимальний рівень конфіденційності. Будь-які ваші переписки не зберігаються на серверах і не доступні нікому, окрім вас. На відміну від інших популярних месенджерів, ця функція шифрування ввімкнена за замовчуванням, тому вам не потрібно робити жодних додаткових кроків, щоб захистити своє листування у Viber.

    Для підвищення рівня безпеки вашого облікового запису можна включити двоетапну авторизацію. Ця функція дозволяє захистити обліковий запис за допомогою електронної пошти та PIN-коду. Якщо ви використовуєте двоетапну перевірку, то будь-яка спроба входу в систему буде вимагати підтвердження через введення коду, який ви отримаєте на свій мобільний телефон або електронною поштою..

    Як увімкнути: «Параметри» → «Конфіденційність» → «Двоетапна перевірка».

    Якщо вам не хочеться залишати певні повідомлення в історії чату, ви можете скористатися функцією зникомих повідомлень. Це особливо корисно для захисту чутливої інформації (наприклад, номери карток, адреси або коди доступу). За допомогою встановленого таймера, повідомлення будуть автоматично видалятися через обраний проміжок часу.

    Як увімкнути: натисніть на іконку з годинником у чаті 1-на-1. Встановіть бажаний таймер: 10 секунд / 1 хвилина / 1 година. Це відрізки часу, після яких повідомлення зникне.

    Щоб зберегти високий рівень конфіденційності, можна приховати фото та дату народження від користувачів, яких немає у списку ваших контактів. Таким чином, кількість небажаних запитів буде потенційно меншою, а також інші користувачі не матимуть доступу до вашого фото.

    Як приховати фото: «Параметри» → «Конфіденційність» → «Показувати фото» → вимкніть функцію.

    Як приховати дату народження: «Параметри» → «Конфіденційність» → «Показати вашу дату народження» та прибираємо галочку з цієї функції.

    Поділитися цією статтею

    Источник: www.osvitoria.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *