Чим небезпечні російські мультики та радянські казки

Пам’ятаєте казку про Джельсоміно у Країні брехунів? Хліб називали чорнилами й купували виключно за фальшиві монети. Так і рашистська пропаганда, яка бере початок ще з «совка», спотворює запозичені сюжети, привласнює чужі винаходи, технології, твори мистецтва, привчає до підробок та фальшу. Звідки це може просочитися до українських дітей та як їх захистити? Зібрали факти нечуваного плагіату та брехні ворожої пропаганди у дитячих творах.

Що вкрав «совок»: іграшки, взуття та технології, які поцупив радянський союз

Типові радянські страви, одяг, іграшки… Якщо розібратися, усе це — погані підробки, приклади вкрадених і спотворених західних технологій. Як «совок» крав і присвоював собі чужі здобутки? Зібрали в матеріалі речі та факти, які не залишать вас байдужими. Відкриваємо для себе та дітей якісні оригінали.

Читати далі

Зіпсовані казки: як радянська влада насичувала дитячі твори пропагандою

У СРСР крали не лише технології, а й ідеї та персонажів закордонних письменників. На 90% дитяча радянська класика — запозичення. Дитячі твори у переробленому вигляді були  насичені ідеологією мілітаризму, нетерпимості, відмови від свободи вибору та критичного мислення. А сприйняти їх спокушали яскраві образи та карколомні пригоди, вкрадені у британських, італійських, американських авторів. 

Читати далі

Казки, що вчать шукати ворогів: як промивають мізки українським дітям на тимчасово окупованих територіях

 Українських дітлахів досі оточують персонажі радянських книжок: на малюнках, на стінах дитсадків та поліклінік, у задачках з математики. Як їх замінити оригіналами? Та як рашисти використовують знайомі образи для промивання мізків українським дітям з тимчасово захоплених територій?  

Читати далі

Чим загрожують російські мультики, навіть якщо вони перекладені українською мовою?

 Російський мультфільм «Маша і Ведмідь» перекладений українською мовою, та чи стає він від цього менш шкідливим для дітей? Що саме транслює Маша? Як спотворені, здавалося б, добрі сюжети дитячих казок або ідея навчання через анімацію? Та чим замінити Машу і Фіксиків? 

Читати далі

Повернути вкрадену історію українського мистецтва

Ворог розуміє: культура — потужний інструмент впливу на міжнародній арені. Тож продовжує привласнювати українське та брехати про минуле наших митців. Хто повертає правду про українських художників, яких у світі вважають російськими? Як кожен український підліток може долучитися до культурного волонтерства? Та чому важливо робити це саме зараз? 

Читати далі

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *