Не обов’язково бути філологом, аби досконало знати державну мову. Але інколи іноземну вчать ретельніше, адже здається: знайомі з дитинства слова чи вислови якось вживемо. Та чимало нюансів можна засвоїти досить швидко, якщо спеціально поцікавитися.
Тіло як шпаргалка: лайфхаки до ЗНО з української мови, від яких учні будуть у захваті
Як сказати: “Нема зуба чи зубу?”, “плечовий чи плечевий суглоб”, як чергуються приголосні при зміні форми слова: “вухо-вушко-у вусі”? Тіло може бути своєрідною “підказкою”. Керівник старшої ланки Новопечерської школи Ігор Хворостяний та вчителька української мови і літератури Новопечерської школи Ольга Питюр: про те, як якнайшвидше запам’ятати більше лайфхаків з української мови.
Читати далі
Вчимося говорити правильно на помилках зірок
Українські зірки найпопулярніших пісенних шоу країни — «X-фактор» і «Танці з зірками» — теж помиляються. А на їхніх помилках можна навчитися говорити правильно державною мовою. Олег Винник, Настя Каменських, Монатик, Влад Яма та інші допоможуть в цьому читачам.
Читати далі
Фемінітиви — це красиво
Не всі розуміють, як правильно підібрати фемінітиви. То як треба — «міністерка» чи «міністриня»? Що робити зі словом «членкиня»? Як утворити фемінітив з двох слів? Коли в мові слід дотримуватися закону економії? Ці та інші нюанси можна опанувати швидко, якщо є почуття смаку і міри.
Читати далі
Новий правопис: повний текст та основні зміни
Повний текст нової редакції опублікували на сайті Інституту мовознавства НАН України. Жодних «индиків» чи єдиноправильних «етерів» там немає, але є «проєкт» та варіанти написання.
Читати далі
Як лаятись правильно: українські аналоги матюків, за які не оштрафують
Нецензурну мову не варто вивчати. Краще опанувати автентичні українські лайки, за які не оштрафують. “Освіторія” підготувала чималенько «смачних» висловів.
Читати далі
Источник: www.osvitoria.media