Гід по ЗНО 2020: усі важливі дати, умови, санітарні вимоги

«Освіторія» зібрала в одній статті все найважливіше, що треба знати про умови проходження ЗНО 2020. Важливі деталі розповіли заступниця голови УЦОЯО Тетяна Вакуленко та представники пресслужби МОН. ЗНО 2020 триватиме з 25 червня до 17 липня

Міністерство освіти і науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Основна сесія ЗНО почнеться 25 червня та закінчиться 17 липня.

Міносвіти

Завантажити наказ можна ТУТ.

До 4 червня учні отримають запрошення-перепустки

До 4 червня 2020 року на інформаційних сторінках будуть розміщені запрошення-перепустки для учнів, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

«До 18 травня учасники тестування могли змінити адресу проходження ЗНО. Близько 4000 осіб цим скористалися», — розповідає в коментарі для «Освіторії» Тетяна Вакуленко, заступниця директора УЦОЯО.

На пробне ЗНО зареєструвалося більше учнів, ніж торік

Пробне ЗНО планують провести 15–17 червня. «У 2020 році попрактикуватись у проходженні тестів зареєструвались понад 211 тисяч учнів. Минулого року ця цифра була меншою: трохи більше, ніж 191 тисяча осіб, — повідомила Тетяна Вакуленко. — Реєстрація відбулася ще тоді, коли ситуація з коронавірусом в Україні не була напруженою, а учні та їхні батьки ще не знали про можливі загрози. Більшу кількість зареєстрованих можна пояснити ще й тим, що у 2020 році вже три предмети державної підсумкової атестації обов’язкові для здобувачів повної загальної середньої освіти. При цьому немає значення, чи вони випускаються зі школи, чи з професійно-технічного закладу освіти. Тож зацікавлених стало більше.

Відмов від проходження пробного ЗНО ми не отримуємо. Та й передумов для цього немає. Наразі не існує процедури повернення коштів за тестування. Навіть якщо учасник не з’явиться на тестування, ми забезпечимо для нього доставлення тестового зошита».

Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО будуть створені інформаційні сторінки, на яких розміщуватиметься інформація про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом — результати проходження тестування. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання».

Додаткова сесія ЗНО — з 23 липня до 11 серпня

Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня — 11 серпня. Результати його учасники отримають 14 серпня.

Для участі в додатковій сесії ЗНО можна зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації, який триватиме з 25 травня до 9 червня включно. Це зроблено для тих учнів, які через певні обставини не змогли зареєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.

Дезінфекція аудиторій, термометрія, дистанціювання, масочний режим

Заходи безпеки для запобігання поширенню COVID-19 під час проведення ЗНО 2020 будуть безпрецедентними. Суб’єкти, відповідальні за організацію тестування, мають дотримуватися затверджених протиепідемічних заходів. Заручившись підтримкою пресслужби МОН, ми розписали просту та зрозумілу інструкцію, як усе відбуватиметься:

1.

Учасників ЗНО інформують про ознаки респіраторних захворювань, які можуть бути підставою для недопущення до тестування.

2.

Всі учасники ЗНО їхатимуть до місця проведення тестування за заздалегідь визначеним маршрутом.

«За транспортування випускників, які проживають поза містами, де вони проходитимуть тестування, відповідають місцеві органи управління освітою. Вони залучать транспорт, який є в громад, — нагадує заступниця директора УЦОЯО. — Транспорт буде продезінфіковано, дистанціювання між учнями — 1,5 метра. 99 % закладів освіти мають власних представників у транспортних організаціях. Не забуваймо, що представники закладів освіти також повинні допомагати учням зорієнтуватися у всіх нюансах до проведення тестування».

3.

Учні потраплятимуть до приміщення, де проходитиме тестування, за графіком. У ньому врахують час, необхідний для термометрії, та унеможливлять скупчення учасників. На вході до цієї будівлі стоятимуть спиртовмісні антисептики. Обробка рук — обов’язкова. Одноразові рукавички мають носити всі причетні до організації тестування. А ось учням носіння рукавичок не рекомендують.

4.

«У будівлю, де відбудеться тестування, учні потраплять після безконтактної термометрії та опитування щодо стану здоров’я. На вході стоятимуть двоє медпрацівників, які займатимуться саме цим питанням. Маска обов’язкова та має повністю закривати рот і ніс. Ту маску, в якій учень приїде, треба буде викинути й надягти на місці нову, — розповідає в розмові з «Освіторією» деталі прессекретар в.о. міністра освіти Любомири Мандзій. — Особи, які залучені в процес тестування, теж пройдуть термометрію. Температура 37,2 і вища та прояви респіраторних захворювань не дають їм права виконувати службові обов’язки».

5.

В аудиторії під час тестування можуть перебувати 15 учасників та двоє інструкторів. Учнів мають розсадити в приміщенні таким чином, щоб дистанція один від одного була не меншою, ніж 1,5 метра. Поруч, спереду та ззаду кожного учасника мають бути вільні місця.

6.

Треба врахувати, що в приміщення не допускатимуть нікого, крім учнів. Виняток — особи, які супроводжують учнів з інвалідністю.

7.

За годину до початку тестування в аудиторіях проведуть прибирання та дезінфекцію поверхонь і місць для сидіння. За 30 хвилин до початку тестування аудиторія має бути на провітрюванні. На весь період тестування вхідні двері до аудиторії мають бути відчинені.

Постанова №24 від 21.05.2020

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та єдиного фахового вступного випробування в період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Зображення: Akanksha Srivastav. Submitted for United Nations Global Call Out To Creatives – help stop the spread of COVID-19.

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *