Головні зміни ЗНО-2018: іноземна на слух та ніякої російської

Зі списку предметів для тестування прибрали російську, а для англійської розробили два рівні складності. Зібрали для вас головні нововведення ЗНО-2018.

Аудіювання та два рівні складності іноземної

Одразу декілька змін стосуються тих, хто буде проходити тестування з іноземних мов. По-перше, у тестах з’явиться аудіювання. Учням запропонують спочатку прослухати звукові фрагменти, а потім виконати завдання до них.

Очевидно, що це збільшить час проходження тесту. Однак, як це виглядатиме на практиці, поки невідомо. Центр оцінювання якості освіти ще не має нормативів.

По-друге, для ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов уперше розроблять тести двох рівнів складності: В1 (рубіжний) і В2 (просунутий).

Тест рівня В2 складатимуть випускники, які зараховуватимуть результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію (випускні іспити). А також які вивчали мову на профільному рівні.

На випускників, які вивчали іноземну на стандартному рівні, очікують завдання складності B1.  Учні, у яких іноземна не була профільною, не можуть обрати тест B2 самостійно, за власним бажанням.

Тестування для випускників ПТУ та коледжів

Уперше за весь час проведення зовнішнього оцінювання тести з української мови і літератури складатимуть не тільки школярі, а й учні професійно-технічних навчальних закладів і коледжів.

Їхнім випускникам, що здобувають повну загальну середню освіту, результати тестування зарахують як оцінки за ДПА.

Це лише перший крок. Імовірно, що вже через рік випускники ПТУ проходитимуть тестування також з інших дисциплін.

— Це дасть можливість порівняти, який рівень підготовки є в школі, профтехзакладі й коледжі,  — заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Російську обрати не можна

Серед 11 навчальних дисциплін, що включені до ЗНО-2018, немає російської мови.

Минулого року, коли російську можна було обирати, вона була одним з найменш популярних предметів. На неї зареєструвалися лише 3 381 осіб (1,4% від загальної кількості учасників оцінювання).

Водночас, складати тести з інших дисциплін можна однією з мов національних меншин (російською, угорською, польською, молдавською, румунською чи кримськотатарською). Тобто випускник може замовити бланк із завданнями, наприклад з математики чи географії, написаний його рідною мовою.

Адаптація тестів для дітей із вадами зору

Хороша новина для дітей із вадами зору. Для них адаптують тести з української мови та літератури, історії України й математики. Ці предмети були обрані тому, що є найбільш популярними серед абітурієнтів.

Це не означає, що для таких випускників тести спростять. Але звідти приберуть завдання, які діти з особливими потребами просто фізично не можуть виконати. Наприклад, у тестах з історії не будуть вимагати впізнати історичну особу за фото. Те саме стосується інших завдань, які неможливо виконати за допомогою шрифту Брайля.

Термін дії сертифікатів

Під час вступу до вишів наступного року випускники зможуть надати сертифікати ЗНО лише трьох останніх років — 2018, 2017 та 2016. Всі інші — вже недійсні.

Окрім цього, через зміни у форматі проведення тестування з іноземних мов, для англійської, іспанської, німецької та французької прийматимуть сертифікати лише 2018 року.

Існує ймовірність, що сертифікати-2018 у 2019 році вже не діятимуть, але достовірної інформації з цього приводу наразі немає.

Календар ЗНО-2018

06.02— 19.03.2018

02.04

До 30.04

22.05 — 13.06

22.05

24.05

29.05

01.06

04.06

06.06

08.06

11.06

13.06

реєстрація для участі в ЗНО

спливе можливість змінювати реєстраційні дані

учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки

основна сесія ЗНО

тестування з математики

тестування з української мови і літератури

тестування з іспанської, німецької та французької мов

тестування з англійської мови

тестування з біології

тестування з історії України

тестування з географії

тестування з фізики

тестування з хімії

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *