Як відзначити у родині #ЩедрийВівторок

У Всесвітній день добра, милосердя, благодійності, звісно, ініціатив можна чекати не лише від шкіл. Про те, що планують робити навчальні заклади, «Освіторія» вже розповідала. Батьки можуть залучати дітей, показувати приклад і отримувати чудовий досвід причетності до позитивних змін. Як це зробити, нам розповіла засновниця «Клубу Добродіїв», ініціаторка та ідеолог руху «Щедрий Вівторок» в Україні Марія Артеменко.

Що таке #GivingTuesday

3 грудня — #ЩедрийВівторок, який у нашій країні з’явився торік завдяки натхненникам — «Клубу Добродіїв», Фонду родини Загорій, Благодійного фонду «Таблеточки». У світі відзначають його теж не дуже давно — сім років. А наша країна 154-ю приєдналася до #GivingTuesday (міжнародна назва цієї дати).

Мета цього дня — популяризувати добрі справи, волонтерство, нагадати про тих, хто гостро потребує допомоги, та про те, що всім нам колись потрібна підтримка. Медики кажуть, що участь у доброчинних справах добре впливає на фізичне та психологічне здоров’я та навіть подовжує тривалість життя.

Звісно, робити добрі справи можна щодня, але #GivingTuesday реально змінює життя нужденних, адже торік за один цей день у світі до них надійшло 250 млн благодійних подарунків, були перечислені кошти на вкрай потрібні операції та реабілітацію. Лише в Україні уроки доброти в 207 школах дали змогу зібрати півмільйона гривень для онкохворих дітей.

Ідеї для батьків:

  • Відвезти речі до пунктів прийому «зайвих речей». Батьки мають налаштувати малечу на те, щоб зробити комусь подарунок, а не віддати найгірше. Брудні, зламані, неякісні речі на пунктах не приймуть. Поясніть дитині вислів «на тобі, небоже, що мені негоже», запропонуйте поставити себе на місце нужденних — що і в якому вигляді вони б хотіли отримати. Якщо дитина захоче додати малюнок чи лист — підтримайте.
  • Зготувати разом смаколики і пригостити безхатченків. Спільна кулінарна практика може стати теплим і яскравим переживанням.
  • «Підвісити» у кафе напій, десерт або навіть суп.
  • Поговорити з дітьми про доброчинність і волонтерство. Розказати, чому люди цим займаються, як вони почуваються. Хай кожен з вас згадає добрі випадки, як надавав чи отримував допомогу. Навести приклади ситуацій, коли можна проявити піклування. Якщо йдеться про дошкільнят, можна розіграти такі історії за допомогою ляльок чи лялькового театру.
  • Допомогти самотнім сусідам або родичам. Інколи ми не помічаємо тих, у кого не сталося нічого страшного, але вони у чомусь безпорадні. Варто озирнутися на людей, хто поруч з вами.
  • Підготувати постановку і запросити глядачів за зручний благодійний внесок. Домашні вистави колись були чудовою формою спільної творчості у родині. Більшості дітей подобається перевдягатися, гримуватися та ставати маленькими акторами. Запросити можна знайомих з дітьми, родини однокласників чи друзів з дитсадка сина чи доньки. Зібрані кошти передайте на добру справу. Такий фандрейзинг (коли волонтер створює активність і збирає кошти за неї) можна влаштувати вдома, а не лише у школі.
  • Переказати гроші хворій дитині. Наприклад, 13-ти річній Віці Соловйовій з села Сівки на Рівненщині, яка потребує заміни протезу, інакше не зможе пересуватися. Важливо, щоб для дітей це не стало абстрактною операцією з грошима, «бо так треба». Зробіть так, щоб дитина, якій треба допомогти, стала для сина чи доньки хоч трохи знайомою. Почитайте про її життя, уподобання, діагнози. Приміром, Віка через рак кістки за 6 років перенесла вже 14 «хімій» та 7 операцій. Спеціальний протез, який ростиме разом з дівчинкою, дасть їй змогу ходити та жити нормальним життям. У іншому разі за місяць доведеться ампутувати ногу. А вона мріє, як раніше, гуляти з подругами, кататися на велосипеді, танцювати.
  • Віднести до притулку для безпритульних тварин необхідні речі: ліки, медичні матеріали (бинти, шприці, катетери тощо), сухий корм, крупи, сир, старі теплі речі, попони, іграшки для цуценят та кошенят. Що конкретно треба, можна почитати на сайтах притулків або дізнатися по телефону.
  • Погодувати бездомних котиків або собак.
  • Зробити годівничку для пташок.
  • Зібрати сміття на своїй вулиці.
  • Долучитися до проєктів, започаткованих саме на #ЩедрийВівторок-2019. Почитати про них можна на сайті givingtuesday.org.ua. Можна взяти участь грошима, часом, талантами, поширенням інформації. Справи є на будь-який смак: влаштувати безкоштовний кінопоказ стареньким, прибрати міський парк, облаштувати дитячий майданчик, роздавати цитруси перехожим для збагачення організму вітаміном С, влаштувати день краси для багатодітних матусь, відправити посилку у зону АТО.
  • Стати волонтером.
  • Придбати товари добра. На тому ж сайті або з інших джерел можна знайти акції, за якими можна придбати прикраси, аксесуари, сувеніри, дитячі малюнки та саморобки та інші речі. Кошти направлять на благодійні справи. За таким же принципом можна придбати квитки — на концерт, виставу, благодійний бал чи турнір з гри «Мафія».
  • Скласти перелік тих, кому ви за щось вдячні у житті. Написати та передати їм подяки.
  • Заздалегідь домовитися і ходити до Будинку для літніх людей. Можна пригостити мешканців, влаштувати їм концерт. Один з варіантів допомоги — розпочати листування з самотніми бабусею чи дідусем.
  • Поширити інформацію про #ЩедрийВівторок: разом зняти тематичні фотографії, зробити малюнки, створити відеоролики. Запостити з хештегом у соцмережах.
  • З малюками можна написати листа вдячності або навіть зробити книжку-подяку з малюнками та колажами людям певної професії, які дбають про інших: пожежникам, рятівникам, вчителям, лікарям.
  • Скласти разом список добрих справ на кожен день протягом місяця.
  • Источник: www.osvitoria.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *