Калькулятор зарплати вчителя 2023: розрахуйте свою зарплату

У 2023 році посадові оклади вчителів залишаться на рівні минулого року. А деякі види надбавок керівництво закладів освіти може скоротити чи скасувати повністю. Усе це пов’язано з колосальним урізанням бюджету на освіту через війну росії проти України.  Пропонуємо вирахувати приблизну суму заробітної праці педагогічного працівника в 2023 році, беручи до уваги поточні зміни. 

Зарплати вчителів у 2023 році: 6 пунктів, які важливо знати

1️⃣

Зарплату вчителям у 2023 році не підвищать

Підвищення окладів педагогічних працівників цьогоріч скасували. Про це йдеться в постанові від 20 грудня 2022 року №1411. Рішення Кабміну призупиняє норму, яка регламентувала попереднє анонсування, що з 1 січня 2023 року мінімальний розмір ставки зарплати вчителя має становити чотири прожиткових мінімума. Від початку нинішнього року прожитковий мінімум становить 2684 гривень.

Історія питання:

Липень 2019 року: уряд Володимира Гройсмана постановою від 10 липня 2019 року № 822 оголошує про збільшення зарплат для педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників з 1 січня 2020 року з поступовим підвищенням у наступні роки.

Листопад 2019 року: уряд Олексія Гончарука іншою постановою зупиняє дію попередньої до кінця 2020 року. Підвищення зарплат педагогічним працівникам скасовується. Після цього уряд Дениса Шмигаля також зупиняє дію постанови до кінця 2021 року та до кінця 2022 року.

2️⃣

Бюджет на освіту урізали на 20%

Озвучені у МОН цифри не надто тішать: цьогоріч освітня сфера отримає 122,1 мільярда гривень, а це на 8,9 млрд. менше, ніж у 2022 році, коли загальний обсяг видатків становив 131 мільярд.

Освітня субвенція становитиме 87,5 мільярдів гривень проти тогорічних 97,2 мільярдів. Саме ці кошти йдуть на виплату зарплат педагогічним працівникам. Нацбанк прогнозує зниження інфляції у 2023 році до 20,8%.

3️⃣

Нові субвенції та напрямки витрат

У 2023 році місцеві бюджети зможуть отримати допомогу від держбюджету для таких цілей:

 • облаштування безпечних умов у школах: 1,5 мільярдів грн;
 • придбання шкільних автобусів: 1 мільярд гривень;

Є кілька нових напрямків витрат із загальних видатків МОН:

 • на забезпечення організації здобуття освіти за дистанційною формою навчання, зокрема дітям, які вимушено перебувають за кордоном: 150 мільйонів гривень;
 • для здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за спеціальностями загальнодержавного значення: 50 мільйонів гривень;

4️⃣

Не передбачено видатків на НУШ

Уперше за шість років на Нову українську школу жодних видатків не передбачено. Ця реформа стабільно фінансувалася з 2017 року, на неї припадала окрема субвенція. У 2022 році (до початку війни) на розвиток НУШ закладали 1,5 мільярди гривень.

Які ще державні видатки скоротили:

 • на підготовку кадрів закладами вищої та фахової передвищої освіти: скорочення на 2,5 мільярди;
 • на виплати академічних стипендій: скорочення на 0,4 мільярди;

Ще одна велика проблема – часткове державне фінансування друку підручників. Передбачено лише 717 мільйонів на противагу минулорічним 1,5 мільярдам, – цього вистачить на друк близько 80% підручників.

5️⃣

Скорочення надбавок

Зараз з’являється чимало повідомлень від учителів про те, що в закладах освіти скасовують ті чи інші надбавки. В яких випадках це правомірно? Керівники закладу освіти мають орієнтуватись на рекомендації, викладені у листі МОН від 25 квітня 2022 року №1/4444-22. Законно зменшувати розміри лише тих доплат і надбавок, які встановлені нормативними актами у граничних розмірах або мають необов’язковий характер та розмір яких залежить від наявного фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі. Це, наприклад, такі доплати й надбавки:

 • за складність;
 • за напруженість;
 • виконання особливо важливої роботи;
 • за престижність праці;

Не підлягають скороченню:

 • базовий розмір зарплати;
 • надбавки, встановлені чинним законодавством;

Детальніше про надбавки можна почитати тут.

6️⃣

Скорочення тривалості уроку не має впливати на оплату праці

Ракетні атаки, блекаути призводять до того, що тривалість уроків може зменшуватись. Але чи це впливатиме напряму на оплату праці вчителя? Ні. Стаття 51 Кодексу законів про працю України говорить нам: «Працівник повинен виконувати трудові обов’язки й отримувати оплату праці в розмірі повної тарифної ставки». Навіть якщо тривалість ваших уроків страждає з певних причин – це не підстава зменшувати норму часу, передбаченого на опанування предмету, як і не підстава для зменшення норми часу для оплати вашої праці.

ОНЛАЙН-КАЛЬКУЛЯТОР ЗАРПЛАТИ

1. Який у вас тарифний розряд? *

1-12 розряд 13 розряд 14 розряд 15 розряд 16 розряд 17 розряд 18 розряд

2. Оберіть, будь ласка, тип навчального закладу, в якому працюєте: *

загальноосвітня школа гімназія, ліцей, колегіум, гімназія-інтернат, ліцей-інтернат, колегіум-інтернат / заклад спеціалізованої освіти мистецького, спортивного, військового та наукового спрямування, інші закладах спеціалізованої освіти, визначених законодавством / інтернат, пансіон / вищих професійних (професійно-технічних) училищах, центрах професійної (професійно-технічної) освіти та закладах фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти із специфічними умовами навчання заклад для дітей, що потребують корекції фізичного/розумового розвитку (спеціальні закладах загальної середньої освіти (спеціальних школах, навчально-реабілітаційних центрах), інших спеціальних закладах освіти (професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти) (або за наявності спеціальних груп, класів); в інклюзивно-ресурсних центрах, логопедичних пунктах) заклад для дітей і підлітків, що потребують тривалого лікування/особливих умов виховання (заклади дошкільної освіти компенсуючого типу (спеціальних, санаторних), у закладах освіти для дітей, які потребують особливих умов виховання та тривалого лікування (або за наявності у закладах освіти таких класів, груп); у закладах освіти при установах виконання покарань, приймальниках-розподільниках для дітей, школах соціальної реабілітації та професійних училищах соціальної реабілітації, центрах медико-соціальної реабілітації дітей, спеціальних виховних установах Державної кримінально-виконавчої служби, притулках для дітей, соціально-реабілітаційних центрах (дитячих містечках), центрах соціально-психологічної реабілітації дітей; у будинках дитини, дитячих будинках і закладах загальної середньої освіти інтернатного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) дитячий будинок / інтернат / школа-інтернат (спеціалізовані будинки дитини, дитячих будинках і закладах загальної середньої освіти інтернатного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (або за наявності в них груп, класів), з контингентом осіб з особливими освітніми потребами чи які потребують тривалого лікування; у протитуберкульозних установах, закладах, відділеннях для дітей, хворих на активні форми туберкульозу)

3. Який обсяг педагогічного навантаження маєте (кількість навчальних годин на тиждень)? *

4. Ваш стаж?

Понад 20 років Понад 10 років Більше 3 років Менше 3 років

5. Надбавка за престижність праці у розмірі 30% (залежить від фонду оплати праці та рішення керівника закладу)

Не отримуєте30%25%20%15%10%5%

6. Чи маєте надбавку за перевірку зошитів?

Вчитель початкової школи (1-4-ті класи) Українська мова та література, 5-11(12)-ті класи Математика, 5-11(12)-ті класи Іноземна мова, технічної механіки (конструювання) та креслення5-11(12)-ті класи Відсутня

7. Чи маєте доплату за обслуговування комп’ютерної техніки, у закладах освіти, в яких створені кабінети інформатики?

так 10% так 15% відсутня

8. Ви маєте доплату 20% як педагог-наставник?

так 5% так 10% так 15% так 20% відсутня

9. Чи маєте надбавки за проведення позакласної роботи з фізичного виховання з учнями?

так (за наявності 10-19 класів-комплектів) так (за наявності 20-29 класів-комплектів) так (за наявності 30 і більше класів-комплектів) так (за наявності 30 і більше класів-комплектів) так (педагогічним працівникам у дитячих будинках і закладах загальної середньої освіти інтернатного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів (незалежно від кількості класів (груп)) відсутня

10. Чи отримуєте доплату та інші підвищення?

Керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи у закладах позашкільної освіти та інших закладах освіти за керівництво дитячими колективами, які мають почесні звання “Народний художній колектив” та “Зразковий художній колектив”; розроблення, апробацію та впровадження авторських програм, нових експериментальних або нетрадиційних методик та їх впровадження; неодноразову підготовку учасників і переможців конкурсів, оглядів, олімпіад, турнірів, змагань, виставок учнівської молоді на державному та обласному (міському мм. Києва та Севастополя) рівні; науково-дослідницьку та науково-експериментальну роботу з учнями; підготовку учнів до походів другої і вище категорії складності Керівникам закладів загальної середньої освіти та їх заступникам з навчальної роботи, в обов’язки яких входить керівництво групами подовженого дня (за наявності в закладі не менше двох таких груп) У початкових школах, в яких посада директора не передбачена, підвищення за керівництво групою подовженого дня встановлюється вчителю, на якого покладені обов’язки керівництва школою Старшим викладачам закладів фахової передвищої освіти Педагогічним працівникам у закладах і установах охорони здоров’я (дитячих лікарнях (відділеннях), дитячих санаторіях тощо), соціального захисту (центрах комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, відділеннях для дітей з інвалідністю в установах для дорослих, центрах ранньої реабілітації дітей з інвалідністю тощо), 15% Педагогічним працівникам у закладах і установах охорони здоров’я (дитячих лікарнях (відділеннях), дитячих санаторіях тощо), соціального захисту (центрах комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, відділеннях для дітей з інвалідністю в установах для дорослих, центрах ранньої реабілітації дітей з інвалідністю тощо), 20% Завідувачам навчальної (педагогічної) частини у закладах і установах охорони здоров’я (дитячих лікарнях (відділеннях), дитячих санаторіях тощо), 15% Завідувачам навчальної (педагогічної) частини у закладах і установах охорони здоров’я (дитячих лікарнях (відділеннях), дитячих санаторіях тощо), 20% Методистам організаційно-методичних кабінетів обласних дитячих клінічних лікарень Методистам у закладах післядипломної освіти (підвищення кваліфікації педагогічних працівників), обласних навчально-методичних (науково-методичних, методичних) кабінетах (центрах) Керівникам, консультантам, психологам у центрах професійного розвитку педагогічних працівників Керівнику Київського палацу дітей та юнацтва Керівникам найбільших закладів позашкільної освіти, завідувачам відділів, лабораторій, кабінетів Київського палацу дітей та юнацтва Керівникам оздоровчих таборів з цілодобовим перебуванням дітей, закладів дошкільної освіти з цілодобовим перебуванням дітей або таких, в яких є групи (група) з цілодобовим перебуванням дітей Керівникам, заступникам керівників, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, завідувачам філій, старшим майстрам, майстрам виробничого навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, що здійснюють підготовку робітників для підприємств вугільної, сланцевої промисловості, чорної і кольорової металургії і організацій, що проводять гірничо-капітальні роботи; старшим майстрам, майстрам виробничого навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, в яких здійснюється навчання професіям художніх ремесел Керівникам закладів фахової передвищої освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, міжшкільних ресурсних центрів, закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів інших типів, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників, з кількістю учнів (студентів) понад 800 осіб за кожні 600 учнів понад 800 осіб Керівникам закладів загальної середньої освіти з кількістю учнів понад 1000 осіб за кожні 700 учнів понад 1000 осіб Керівникам закладів дошкільної освіти з кількістю дітей понад 60 осіб за кожні наступні 60 дітей Відсутня

11. Чи маєте доплату за завідування?

так (вчителям, викладачам та іншим педагогічним працівникам у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за завідування навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками, навчально-практичними центрами, навчально-дослідними ділянками, кімнатами зберігання зброї, стрілецькими тирами, паспортизованими музеями), 10% так (вчителям, викладачам та іншим педагогічним працівникам у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за завідування навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками, навчально-практичними центрами, навчально-дослідними ділянками, кімнатами зберігання зброї, стрілецькими тирами, паспортизованими музеями), 15% так (вчителям, викладачам та іншим педагогічним працівникам у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за завідування майстернями, кабінетами інформатики), 15% так (вчителям, викладачам та іншим педагогічним працівникам у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за завідування майстернями, кабінетами інформатики), 20% так (Керівним або іншим педагогічним працівникам, на яких покладено обов’язки завідування структурним підрозділом у закладах освіти, за завідування структурним підрозділом (пансіон (інтернат), філія, дошкільний підрозділ, позашкільний підрозділ, реабілітаційне відділення тощо), за умови відсутності штатної посади завідувача (керівника) такого структурного підрозділу) так (Педагогічним працівникам у закладах позашкільної освіти за завідування майстернями та паспортизованими музеями), 15% так (Педагогічним працівникам у закладах позашкільної освіти за завідування майстернями та паспортизованими музеями), 20% так (Педагогічним працівникам у закладах позашкільної освіти за завідування навчальними кабінетами, лабораторіями, куточками живої природи, дендропарками, зимовим садом, навчально-дослідними ділянками, теплицями), 10% так (Педагогічним працівникам у закладах позашкільної освіти за завідування навчальними кабінетами, лабораторіями, куточками живої природи, дендропарками, зимовим садом, навчально-дослідними ділянками, теплицями), 15% так (Викладачам, старшим викладачам у закладах фахової передвищої освіти за завідування вечірніми, заочними відділеннями, відділеннями за однією або кількома спеціальностями за умови відсутності штатної посади завідувача відділення) так (Педагогічним працівникам закладу загальної середньої освіти, в якому організоване навчання учнів у класах (групах) з вечірньою (очною) та заочною формами здобуття освіти, за завідування заочним відділенням, навчально-консультативними пунктами) так (Педагогічним та іншим працівникам, які проводять бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти за завідування бібліотекою (медіатекою) за умови відсутності штатної посади завідувача бібліотеки (медіатеки)), 5% так (Педагогічним та іншим працівникам, які проводять бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти за завідування бібліотекою (медіатекою) за умови відсутності штатної посади завідувача бібліотеки (медіатеки)), 15% Відсутня

12. Чи маєте надбавки за ведення діловодства, бухгалтерського обліку, веб-сайту?

так Відсутня

13. Чи маєте надбавку за апробацію НУШ?

так Відсутня

14. Чи маєте доплати за наукові ступені та звання?

так 15% так 20% так 25% так 30% Відсутні

15. Чи є у Вас наступні надбавки?

Класне керівництво 1-4 класи Класне керівництво 5-12 класи Звання учитель/викладач – методист, або майстер виробничого навчання I категорії Звання вихователь-методист, педагог-організатор-методист, старший вожатий-методист, практичний психолог-методист, чи керівник гуртка-методист, або старший учитель/викладач/вихователь, майстер виробничого навчання II категорії Майстрам виробничого навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, міжшкільних ресурсних центрах, міжшкільних навчально-виробничих комбінатах, які мають звання “Майстер-кухар”, “Майстер-кондитер” і перейшли на цю роботу з підприємств громадського харчування Керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи за звання “Народний майстер” За почесне звання України Педагогічним працівникам та помічникам вихователів у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти за роботу в інклюзивних класах (групах) Вчитель дошкільного навчального закладу, в якому спілкування з дітьми здійснюється іноземною мовою Вчитель навчального закладу з поглибленим вивченням іноземної мови, що володіє іноземною мовою та застосовує її в практичній роботі За проходження сертифікації (застосовується з 2019р.) Викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти Керівникам, заступникам керівників у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, учні (студенти) яких проживають у гуртожитках? Керівним працівникам, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, та іншим педагогічним працівникам позаміських оздоровчих таборів або таборів з цілодобовим перебуванням дітей, а також туристських походів, експедицій, екскурсій за систематичну роботу понад встановлену тривалість робочого часу? Викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти Керівнику закладу освіти, в якому організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами і створено три і більше інклюзивних класи (групи), та заступнику керівника з навчальної роботи такого закладу освіти, в обов’язки якого входить організація інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами За звання Відсутня

16. Чи є у Вас доплата за керівництво?

Вчителям у закладах загальної середньої освіти, викладачам у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, старшим викладачам та викладачам у закладах фахової передвищої освіти за керівництво предметними, цикловими, методичними комісіями (у закладах фахової передвищої освіти у разі введення посади керівника (голови) циклової комісії доплата за керівництво цикловою комісією не встановлюється) Вчителям у закладах загальної середньої освіти, викладачам у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, старшим викладачам та викладачам у закладах фахової передвищої освіти за керівництво предметними, цикловими, методичними комісіями (у закладах фахової передвищої освіти у разі введення посади керівника (голови) циклової комісії доплата за керівництво цикловою комісією не встановлюється) Вчителям (викладачам) у закладах загальної середньої освіти (початкових школах), мистецьких школах з кількістю здобувачів освіти до 20, в яких посада директора не вводиться, за керівництво таким закладом освіти Майстрам виробничого навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, на яких покладено організаційне, методичне керівництво навчально-виробничою діяльністю всіх майстрів за професією, працюючих в навчально-виробничій майстерні Керівнику закладу загальної середньої освіти, в якому організоване навчання учнів у класах (групах) з вечірньою (очною) та заочною формами здобуття освіти, за керівництво такими класами (групами) Керівникам, заступникам керівників, які відповідають за організацію навчально-виробничої роботи, та старшим майстрам у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, в яких створені вечірні (змінні) групи, за організацію і керівництво навчально-виробничим навчанням учнів вечірніх (змінних) груп Керівнику гуртка у закладах позашкільної освіти, який здійснює керівництво відділом (за наявності у відділі не менше 10 гуртків одного профілю та за умови відсутності штатної посади завідувача відділу) Відсутня

17. Яка Ваша надбавка за досягнення у праці / виконання особливо важливої роботи / за складність, напруженість у роботі?

18. Чи маєте доплату за додаткову роботу (суміщення посад (професій)/збільшення обсягу виконуваної роботи/за виконання поряд з основною роботою обов’язків тимчасово відсутніх працівників)?

Заробітна плата до оподаткування:0 грн.

Зображення: Icons 8

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *