Навчаємо ефективно: несподівані результати досліджень

Сучасні дослідження проходять величезний шлях, перш ніж їхні результати вплинуть на навчальні програми. І за цей час учні можуть чимало втратити. На щастя, вчителі — змінотворці, тож здатні зробити висновки та модернізувати свої уроки одразу, як отримали нову доведену інформацію. Зібрали для вас дослідження, які змушують по-новому поглянути на виховання та навчання.  

Чому так важливо спати: що знає наука про вплив сну на організм

Починаємо з бази: без чого мозок не працюватиме, як треба? Світла вдома не було, ви вже збиралися лягти спати, аж раптом електропостачання відновили. І ви беретесь або прати-прасувати-готувати, або залипаєте в серіал до 3-ої ночі. Знайома історія? Обстріли, тривоги і блекаути зовсім поламали наш графік сну. Як саме сон впливає на наш організм: від уважності до стану імунної системи? Зібрали висновки різних досліджень про сон.

Читати далі

Увага вчителя — найкращий мотиватор: чому діти краще вчаться від учителя, якого люблять

Чого не може і, здається, ніколи не зможе ШІ? Побудувати теплі людяні стосунки з учнем. І це дуже обмежує вплив технологій на освіту: без мотивації навчання не має сенсу. А, як доводить наука, жодні способи мотивації не порівняти з ефектом від підтримки небайдужого педагога. Але й відбити бажання навчатися ШІ не здатен, а ось учитель — може. Чому ж це так мало враховує школа? Аналізуємо результати PISA 2022.

Читати далі

Відправляйте дітей на вулицю: чому діти мають гратися без нагляду дорослих?

Сучасні підлітки не здатні до ефективної комунікації в колективі та мають нижчу життєстійкість, ніж попередні покоління, бо дещо важливе втратили в дитинстві. Американські психологи з Університету штату Юта та Атлантичного університету Флориди доводять це у своєму новому метадослідженні. Як не повторювати ці помилки з дітьми, які нині в початковій школі?

Читати далі

Учні мислять… усім тілом: дослідження, що змінює уявлення про ефективне навчання

Наочність у школі — найважливіше? Сучасні діти потребують «картинок»? Ні! Цього замало, переконані дослідники. У тренді — так зване тілесне мислення. І це не про руханки. У початковій школі опановувати правила з мови чи математики учням варто у русі, буквально відчуваючи їх усім тілом. Зробіть так — і шкільна успішність зросте. Зібрали для вас найцікавіші висновки дослідників.

Читати далі

Як працює мозок на уроках: зосереджуємо увагу і тренуємо пам’ять учнів

Як налаштувати учнів на навчання, утримати їхню увагу на уроці та покращити процес запам’ятовування? Існує багато лайфхаків, що допомагають підвищити продуктивність та з легкістю засвоювати матеріал. Вони працюють для одних учнів і зовсім не діють на інших. Тож пропонуємо розглянути, як працює мозок під час навчального процесу.

Читати далі

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *