Триває навчання четвертого набору учасників Школи освітніх управлінців від «Освіторії» та Києво-Могилянської бізнес-школи. Цього року до програми доєдналися понад 30 представників різних ланок освіти. Це вчителі, заступники керівників і директори навчальних закладів, працівників регіональних відділів освіти з різних куточків країни — від Херсона до Львова, від Житомирщини до Донеччини. Деякі з них працюють у школах, які були пошкоджені або повністю зруйновані російськими окупантами. Управлінці, попри це, вже думають про відбудову, модернізацію підходів до управління та будуть плани на новий навчальний рік.
Під час навчання у Школі учасники переосмислюють процес керування навчальним закладом, знаходять та реалізують нові методи в управлінні. Хто ці змінотворці, чого чекають від навчання і які завдання ставлять собі перед собою на майбутнє? Знайомтеся в матеріалі.
Наталія Міненко
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: Ліцей № 22, директорка
«Жодне завдання, складне чи легке, фахове чи аналітичне, короткотривале чи на перспективу, неможливо втілити в життя без команди однодумців. А знань, умінь і навичок із командоутворення, створення спільних цінностей мені бракує. Не опускаю руки і шукаю шляхи мотивування команду. Тому я тут, у школі освітніх управлінців».
Андрій Закалюк
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: Управління освіти департаменту розвитку, директор
«Коли навколо вирує війна, найкраще, що можемо зробити, — продовжувати підтримувати, мотивувати і показувати вектор нашим вчителям у навчанні дітей. Бачу свою роль як медіатора, який вміє пояснювати, погоджуватися і заперечувати, критикувати і дотримуватися закону, а головне — тримати баланс та курс на сталий розвиток. Сьогодні нашій освіті потрібні нові рішення для нових викликів. Тому нам слід бути гнучкими та постійно вчитися».
Людмила Сакович
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: Ліцей «Оріяна», заступниця директора
«Моя роль — забезпечити методичний супровід і супервізію, допомагати педагогам і учням, працювати з батьками. Оскільки ми розпочали ґрунтовну роботу над стратегією нашого закладу, я також бачу свою роль у підтримці всіх учасників освітнього процесу в цьому напрямку. Для себе ставлю за мету навчитися структурувати, виділяти головне і відділяти його від непотрібного».
Ольга Юрчишин
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: Навчай для України, керівниця напрямку співпраці зі школами та громадами
«Я тільки вивчаю роль освітнього управлінця. Моя мрія — бути зовнішньою, але сильно залученою в долю закладу працівницею, яка може бути каталізаторкою змін. Навіть не так — я мрію працювати командно, розуміти і приймати на ділі силу маленьких кроків і робити це з усіма причетними до школи. Прагну побудувати стратегію і через рік зрозуміти, що ми йшли правильно».
Ірина Коропецька
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: Ліцей «Оріяна», директорка
«Для роботи з колективом мені бракує навичок медіації, кейсів із тимбілдингу. Хочу врегулювати відносини в колективі з підлеглими, адже, якщо є правильний командний дух — тоді можна досягати цілей».
Олеся Давидович
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: Ліцей № 7, вчитель хімії
«Управління проєктами — те, чого мені ще потрібно вчитися. Також маю потребу у вдосконаленні навичок командотворення та вирішення конфліктних ситуацій».
Ірина Губар
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: Ліцей № 10, заступниця директора
«Комфортний психологічний клімат у педагогічному колективі сприяє розвитку закладу та втіленню різноманітних цікавих проєктів. Напередодні навчального року та завдяки навчанню у Школі освітніх управлінців спробую переосмислити роль, функції і завдання адміністрації навчального закладу».
Катерина Молодецька
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: Інжинірингова школа Noosphere, керівниця навчально-наукового центру інформаційних технологій
«Однією зі складних задач у нашій діяльності є сприяння комерціалізації студентських проєктів. Експертиза наших менторів сфокусована на технічних аспектах проєктної діяльності, а досвід у бізнес-сфері є недостатнім. Моє першочергове завдання — форсувати процеси інституціоналізації, що забезпечить стабільність проєкту, його довгострокову ефективність та відкриє нові напрямки діяльності».
Сергій Омельчук
Населений пункт: Херсон
Заклад і посада: Херсонський державний університет, перший проректор
«Найголовніше завдання для мене — стати ще більш гнучким до викликів, уміти швидко знаходити правильні й ефективні рішення. Прагну розвинути свої лідерські якості.»
Ірина Горобченко
Населений пункт: Горішні Плавні, Полтавська обл
Заклад і посада: Центр професійного розвитку педагогічних працівників, директорка
«Основною проблемою вважаю інертність професійних спільнот і прагнення уникнути змін, небажання сприйняти учнів такими, як вони є. Часто доводиться чути: «Я знаю, як треба працювати у 5 класах НУШ, але так робити не буду, не вважаю за потрібне. Раніше діти були кращими». Важко просувається процес побудови довіри у педагогів і налагодження співпраці з освітніми закладами, але зупинятися не плануємо».
Станіслав Федоров
Населений пункт: Ірпінь
Заклад і посада: Ліцей № 3, директор
«Ставлю собі завданнями реорганізувати освітній процес та позакласну роботу, створити освітній хаб для потреб учнівського самоврядування, впровадити спеціалізовані класи спортивного та національно-патріотичного виховання».
Оксана Мазуренок
Населений пункт: Тернопіль
Заклад і посада: ЗОШ № 28, заступниця директора
«Наступного року планую ґрунтовно зайнятись розбудовою внутрішньої системи забезпечення якості освіти свого закладу. Для цього потрібно розробити стратегію розвитку та систему планування діяльності, промоніторивши виконання попередніх цілей і завдань. Це дасть можливість забезпечити міцну основу для подальших ініціатив щодо сталого розвитку».
Тетяна Кириченко
Населений пункт: Горішні Плавні, Полтавська обл
Заклад і посада: ЗОШ № 2, директорка
«Планую зайнятися розбудовою комфортного освітнього середовища, удосконаленням та оновленням змісту і структури сучасного уроку, підвищенням рівня конкурентоспроможності педагогів в умовах інформатизації освіти».
Анна Грітчина
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: НЦ МАН, завідувачка відділу змісту та якості освіти
«У 2023 році хочу зберегти команду в нинішньому складі і, звісно, не в гіршому ресурсному стані, ніж на сьогодні. А наступне завдання — втілити заплановані проєкти в життя. Вважаю, що лише командна робота й спільні цінності дають можливість працювати й мати здобутки».
Надія Шимків
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: Школа вільних та небайдужих, керівниця гуманітарного напрямку
«Планую разом із директорами та засновниками школи створити Програму професійного розвитку членів нашої команди, яка б враховувала компетентності вчителів-предметників: знання навчального предмета, фахових методик і технологій».
Софіко Ровінська
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: Міжнародна школа «Золоче», директоркарка
«Наступного року планую зосередитися на імплементації освітньої кваліфікації IGCSE, на впровадженні мотиваційних тренінгів для персоналу та учнів, на розвитку спорту в закладі, а також на впровадженні більш прикладних блоків у галузі science».
Тетяна Пещеріна
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: НЦ МАН, заступниця директора
«Із початком нового навчального року виникне безліч запитань, над якими треба починати працювати вже. Маємо вже зараз думати над підготовкою методики адаптації дітей, які перебували під окупацією, до українських програм, які орієнтовані на виховання свідомого, патріотичного покоління».
Олена Бура
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: ДНЗ № 32, директорка
«Наступного року планую сформувати кістяк своєї команди для всіх напрямків роботи. Бо попри відданість справі, для об’єднання заради спільної мети виявилось: різні погляди на зовнішню ситуацію здатні вплинути і зашкодити спільній взаємодії».
Вікторія В’юнник
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: Тренінговий центр «Супер сад», керівниця
«У дошкіллі превалює шаблонність і дотримання «традиційних методів», я ж намагаюся донести важливість змінити мислення і працювати із задоволенням для себе».
Наталія Ясниська
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: СЗШ № 20, директорка
«На наступний рік ставлю собі завдання — забезпечувати ефективну кадрову політику та можливості для професійного розвитку педагогічних працівників. Вмотивований вчитель = мотивований учень».
Віктор Задоянний
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: Приватна школа «Базис», заступник директора, співзасновник школи
«У нашій школі високопрофесійні вчителі предметники, відповідно ми заточені передовсім на предмет, а не виховання. Ставлю перед собою завдання — побудову служби кураторів та класних керівників в 5–11 класах. Перегляд функціональних обов’язків кураторів та класних керівників, часу їх роботи та зарплати. Переосмислення психологічної служби в школі. Впровадження курсів за вибором для старших класів».
Олександр Олійник
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: Ліцей № 12, заступник директора
«Колектив злагоджено може працювати тільки тоді, коли у кожного свої обов’язки, за їхнє невиконання несуть відповідальність конкретні люди. Мій план на майбутній рік — створити власний освітній простір, залучити інвесторів та зростити здоровий і працьовитий колектив».
Іван Денисюк
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: ліцей № 25, директор
«Найбільш успішними на ринку праці в найближчій перспективі будуть фахівці, які вміють навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити та досягати цілей, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі. І моє завдання як керівника — готувати українську школу до цього».
Ірина Крива
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: Школа вільних та небайдужих, операційна директорка
«Не всі дорослі готові почути конструктивну критику на свою адресу, не готові до здорової конкуренції. Не вміють або бояться висловитися про свої почуття і потреби. Це ті навички, які хочу у собі прокачувати і розвивати в команді. Наступного року триматиму фокус на двох напрямках: розвивати ефективну команду та працювати над створенням цікавого навчального простору для підлітків».
Наталія Легка
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: НЦ МАН, завідувачка відділу організації освітнього процесу
«Найголовніше завдання, яке стоїть переді мною — вдосконалити механізми реалізації корпоративної культури всередині колективу, саме в межах тих підрозділів, діяльність, яких я координую. Зберігати баланс між необхідним рівнем бюрократичних процедур та інноваційністю підходів».
Наталія Шаблевська
Населений пункт: Вараш, Рівненська обл.
Заклад і посада: Інклюзивно-ресурсний центр, директорка
«Головне завдання, яке ставлю собі на наступний рік, це стати лідером. Краще та якісніше представляти інтереси дітей з особливими освітніми потребами, дітей внутрішньо переміщених осіб. А також написати стратегію розвитку інклюзивно-ресурсного центру».
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media