21 листопада – Собор Архангела Михаїла. Традиції та прикмети свята

Кожного року 21 листопада відзначається велике православне і народне свято, присвячене Архангелу Михаїлу і всім силам небесним. Які прикмети та традиції пов’язані з даним святом, та що можна і не можна робити в Михайлів день.

 21 Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних – так називається свято в церковному календарі, а в народі – Михайлів день.  

Собор Архістратига Михаїла – «собор» означає як з’єднання всіх святих ангелів, очолює яких Архістратиг Михаїл – вождь Небесних сил. Ім’я Михайло і означає «подібний Богу».

Дане свято неспроста відзначається саме 8 листопада за старим стилем і 21 листопада за новим. 8 день вказує на день Страшного суду, а листопад – 9 місяць після березня, який вважався першим після створення світу. Існує 9 ангельських чинів і саме в 9-му місяці після створення світу встановлено свято на честь всіх небесних сил – ангелів, серафимів, херувимів, і інших світлих вісників Божої волі.

На іконах архангел (головний ангел) Михайло зображується в військовому вбранні, з мечем або списом, що вражає дракона. Згідно з біблейськими писаннями Михайло – єдиний ангел, який зміг протистояти Люциферу і скинути його з Небес. Михайло встав на захист небесних сил і слави Господа зі словами «Ніхто як Бог!» З тих пір Михайло є наближеним до Господа ангелом, керуючим іншими небесними істотами і протегує несправедливо скривджених і ошуканих людей, своїм вогненним мечем знищуючи несправедливість і наклеп.

У безлічі біблійних сюжетів брав участь Архангел Михайло, наприклад, він вказував дорогу ізраїльтянам під час виходу з Єгипту. З ім’ям Архангела Михайла пов’язано і безліч чудес, в тому числі, що саме цей ангел допомагав Жанні д’Арк.

У народі 21 листопада називають на честь Архангела Михаїла просто – Михайлів день і пов’язують його традиційно з початком зими.

Читайте також: Привітання з Днем ангела Михайла

 Існує повір’я про те, що св. Михайло – один з шести братів, що поділили між собою небо, землю і весь світ. Михайлу випало керувати мертвими душами.

У цей день прийнято ходити в гості і самим приймати гостей за багатим столом. На столі обов’язково повинні бути страви з м’яса та всілякі пироги. Народні гуляння на честь Михайлова дня тривали раніше цілий тиждень – адже незабаром після свята починається Різдвяний піст, де вже не до пишних застіль і гучних гулянь.

21 листопада люди отримують своєрідну винагороду за прожитий рік – згідно з їхніми вчинками. Здійснював добрі вчинки – добро і одержиш, погані – потрапиш в біду або неприємну ситуацію.

В Михайлів день прийнято займатися благими справами – сходити до церкви, подумати про те, як живеш і для чого, допомогти тому, хто в цьому має потребу. У давні часи в це свято багаті обов’язково допомагали бідним, пригощали і дарували подарунки.

Люди вірили, що Архангел Михаїл покарає того, хто жадібний і корисливий, виношує злісні плани, особливо в цей день. У свято Архангела Михайла кожен може попросити для себе зміни долі на краще, удачі в справах, здоров’я і захисту для своїх близьких.

Що не можна робити в Михайлів день

Аргангела Михайла шанують, тому в цей день боялися виконувати будь-які роботи по дому, різати ножем, вишивати, щоб не бути покараними за неповагу до свята і небесних сил.

Не можна відчувати негативних емоцій – злитися, сваритися, лихословити, ображатися, сумувати.

Народні прикмети цього дня

Якщо вранці 21 листопада буде іній, то зима буде сніжною.

Якщо в цей день немає вітру і ніяких опадів, значить, скоро вдарять морози.

 

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *