Розкриття банківської таємниці без рішення суду – це чергове закручування гайок і вивертання кишень, вважає нардеп

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

Розкриття банківської таємниці без рішення суду – це чергове закручування гайок і вивертання кишень, вважає нардеп

Розкриття банківської таємниці без рішення суду – це чергове закручування гайок і вивертання кишень, вважає нардеп.

У цивілізованому світі розкриття податковій банківської таємниці без рішення суду неможливе, тому це – чергове закручування гайок і вивертання кишень українців. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутат Михайло Цимбалюк.

Я повністю підтримую українців, які виступають проти того, щоб податківці мали доступ до банківської таємниці без рішення суду. Дійсно, у цивілізованих країнах світу такого не існує. Це (доступ до банківської таємниці – ред.) має бути як зараз – виключно за рішенням суду

– зазначив Цимбалюк.

За його словами, наразі банківська таємниця є своєрідним захистом грошей громадян від податкової.

“Розкриємо банківську таємницю – і всі будуть обкладені податком”, – додав Цимбалюк.

Нардеп вважає, що наразі є достатня кількість нормативно-правової бази, щоб розкривати банківську таємницю, зокрема, через рішення суду, яке ухвалюється після обґрунтування правоохоронних органів. Він додав, що під час дії воєнного стану правоохоронцям навіть стало простіше отримувати такі рішення судів.

“Так що це (ідея розкриття банківської таємниці без рішення суду – ред.) чергове, як кажуть, закручування гайок і вивертання кишень. І де є гарантії, що ті, хто будуть розкривати банківську таємницю, не будуть зловживати?” – зазначив Цимбалюк.

Додамо

За даними Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна, понад 60% українців виступають проти скасування заборони розкриття податковим органам банківської таємниці про наявність та рух коштів на рахунках боржника (платника податків) без рішення суду. Керівник експертної групи “Бюро аналізу політики” Віктор Бобиренко у коментарі УНН зазначив, що відкриття банківської таємниці податковій призведе до зменшення кількості грошових переказів, у тому числі й донатів.

Нагадаємо

За ідеєю розкриття податковій банк стоїть голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп Данило Гетманцев. Член правління ICC Ukraine, член Ради Асоціації платників податків України Дмитро Олексієнко в коментарі УНН зазначив, що це мрія Гетманцева.

Олексієнко також додав, що Гетманцев планомірно знищує механізм банківської таємниці в Україні, починаючи з 2019 року. Для цього він зокрема заклав ідею відкриття доступу податкової до карткових рахунків українців у Національну стратегію доходів.

Олексієнко наголосив, що наразі банківська таємниця захищає гроші громадян на карткових рахунках від податкової, а розкриття банківської таємниці дозволить обкладати всіх і все податком. 

Експерти неодноразово вказували на те, що Гетманцев – це сірий кардинал податкової і керує нею у ручному режимі через своїх людей у ДПС України, зокрема, як пишуть ЗМІ, через свого колишнього помічника Євгена Сокура, який наразі виконує обов’язки заступника голови ДПС України. Тому своїми діями, у тому числі й щодо розкриття банківської таємниці, Гетманцев підіграє податковій і намагається зробити все, аби вони відчували себе “господарями життя”.

Пізніше Національний банк України запропонував для громадського обговорення зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою правління НБУ від 14 липня 2006 року.

За даними регулятора, зміни пов’язані з необхідністю приведення правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у відповідність до Закону України “Про банки і банківську діяльність” та удосконалення порядку розкриття інформації, яка становить банківську таємницю, Національному банку України.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *