F-16 для України: командувач сил НАТО в Європі розповів, чому винищувачі досі не передали

Коротка версія новини

  • В Конгресі США обговорювалася ситуація в Україні та надання винищувачів F-16.
  • Генерал Каволі наголосив на важливості F-16 для української армії.
  • Опанування F-16 українськими пілотами ускладнюється англійською мовою та новими технологіями.
  • Україні надають підтримку у тренуванні пілотів на F-16 європейські партнери, такі як Данія та Нідерланди.
  • Україні не вистачає військових авіаторів для тренування на F-16, вказав генерал Каволі.

Чому в Україні досі немає F-16 / Колаж 24 Каналу

На слуханнях у Конгресі США відбулося обговорення передачі літаків F-16 для України. Головнокомандувач об’єднаних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі наголосив, що надання цих винищувачів для України є надзвичайно важливим.

Однак разом з визнанням важливості цього кроку, він також звернув увагу на виклики, які стоять перед українськими пілотами у процесі переходу на сучасні винищувачі. Каволі підкреслив складність навчання англійською мовою та адаптацію до нових технологій.

Питання надання F-16 для України

В Конгресі США відбулися слухання, на яких обговорювалася ситуація в Україні та питання надання країні винищувачів F-16. Обговорення зосереджувалося на важливості цієї ініціативи для стратегічної безпеки регіону та найбільших труднощах, що виникають у процесі навчання українських пілотів на цих літаках.

Каволі заперечив повідомлення ЗМІ про те, що винищувачі F-16 вже не є актуальними для України. Навпаки, він наголосив на важливості цих літаків для української армії та висловив підтримку їх наданню.

Він також зазначив, що українським пілотам нелегко перейти з літаків радянського типу на винищувачі четвертого покоління.

Особливо складно перейти від старих літаків радянської епохи до сучасного літака четвертого покоління, такого як F-16. Ми працюємо над цим разом з українськими союзниками, і ця ініціатива буде надзвичайно цінною для них,
– заявив генерал.

На запитання конгресмена Гіменеза щодо того, чому США не надають Україні літаки F-16, заступниця глави Пентагону Селест Волландер заявила, що європейські партнери готові повністю задовольнити потреби України в авіації.

У чому важкість опанування нових літаків

Також під час обговорення торкнулися питання про навчання українських пілотів на F-16. Конгресмен Дон Дейвіс висловив занепокоєння щодо можливості українських пілотів повноцінно опанувати ці літаки.

Генерал Каволі відповів конгресмену, що одним із найбільших викликів у тренуванні українських пілотів є опанування англійської мови, а також адаптація до нових технологій.

Важливим в цьому, повірите ви чи ні, є знання англійської мови та її вивчення. Це перший крок,
– підкреслив він.

Крім того, Каволі відзначив, що не всі пілоти, які прибувають на навчання, мають достатню базову підготовку для польотів на F-16. Ті, хто вже має досвід, можуть переходити безпосередньо на ці літаки, а інші проходять базову льотну підготовку.

Головнокомандувач об’єднаних Збройних сил НАТО в Європі зауважив, що США – не єдина країна, яка тренує українських пілотів на сучасних винищувачах. За його словами, в цьому напрямку активно працюють також Данія та Нідерланди.

На питання, чи можуть союзники тренувати більше пілотів для України, Каволі відповів, що в України не вистачає військових авіаторів.

“Обмежуючим фактором щодо кількості, яку ми зараз готуємо, є наявність українських пілотів. Українці ретельно прорахували, скільки пілотів вони можуть відправити, і при цьому підтримувати належний рівень бойової активності всередині України. І це те, що визначає фактичний розмір підготовки або кількість пілотів у робочому конвеєрі”, – заявив генерал.

Надання Україні F-16: останні новини

  • США надали дозвіл Норвегії на передачу Україні 22 винищувачів F-16 разом з двигунами, допоміжним обладнанням, інструкторами, запасними частинами та іншим необхідним обладнанням.
  • Речник Повітряних сил Ілля Євлаш розповів, що українські пілоти перебувають на завершальних етапах навчання. Мовиться про тих, які проходять підготовку у Данії та США. Наразі вони відпрацьовують удари по малорозмірним цілям.
  • Раніше Володимир Зеленський заявляв про те, що Україні цього року передадуть лише 10% винищувачів від необхідної кількості.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *