Школа здебільшого залишається єдиним місцем соціалізації для молоді, що мешкає в українських селах.
Про це йдеться у результатах дослідження якості освіти у сільських школах, які презентували у Державній службі якості освіти.
Відповідно до аналітичного звіту за підсумками соціологічного дослідження, учні вказують на те, що їм важко розмежувати шкільне і позашкільне життя. Саме у школі вони мають друзів та проводять чимало часу.
Окрім того, учні у своїх відповідях скаржились, що інших місць для соціалізації молоді в їхніх селах немає.
Також у ході опитування старшокласники розповіли, якою в їхньому розумінні є «ідеальна» школа, якими є їхні погляди на психологічний клімат школи та освітнє середовище.
Зокрема, основними ознаками «ідеальної» школи учні називають підтримку вчителів і однокласників, дружню і доброзичливу атмосферу, відсутність цькування та дискримінації.
Сприятливе освітнє середовище визначається і рівнем приналежності учня та учениці до закладу, що формується, зокрема й через залученість учнівства до ухвалення рішень, до змін у своєму закладі освіти.
Учні вважають важливою свою участь у позакласних заходах та у більш системній роботі над облаштуванням території школи, озеленення тощо.
ОЗНАЙОМИТИСЬ З АНАЛІТИЧНИМ ЗВІТОМ
оптимізація шкіл
Источник: osvita.ua