Україна реалізовуватиме Декларацію про безпеку шкіл

Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл.

Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів.

У Міністерстві освіти зазначають, що ухвалений документ створить умови для забезпечення права на освіту та формування безпечного освітнього середовища у період збройного конфлікту на сході України.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, Декларація про безпеку шкіл, до якої приєдналася Україна в 2019 році, містить низку зобов'язань для попередження і реагування на напади на заклади освіти та їх використання у військових цілях в умовах збройного конфлікту.

«Ці заходи сприятимуть подоланню негативних наслідків у забезпеченні прав дітей на освіту», – зазначив міністр.

Зокрема, план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл, затверджений Кабінетом Міністрів, передбачає створення системи моніторингу нападів на заклади освіти, забезпечення захисту закладів освіти від нападів, забезпечення безперервності навчання.

Окрім того, документ передбачає впровадження в освітню політику чутливих до конфлікту інструментів, забезпечення системності підходів до захисту освіти в умовах збройного конфлікту тощо.

Також у Міністерстві освіти висловили подяку Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та міжнародній організації «Save the Children» за підтримку в імплементації положень Декларації про безпеку шкіл.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *