Шкільний рюкзак: яку канцелярію купити перед 1 вересня

Збираєтесь на «шкільний базар» перед 1 вересня? Не кидайтесь купувати усе підряд. Ми попросили вчительку початкових класів Оксану Кобрин скласти список необхідних покупок. Нічого зайвого. Зате враховані деталі, про які ви могли й не здогадуватись. Готові разом з нами зібрати шкільний рюкзак 2021?

Оксана Кобрин, вчителька Стрийської ЗОШ I-III ступенів №7

Для очної форми навчання

Зручний рюкзак, що не зіпсує поставу

Рюкзак — головний шкільний атрибут кожного учня. Хоча я знаю гімназії, де дітям у початкових класах він не потрібен: усі речі залишаються в закладі. Хіба що діти беруть додому книжечку, щоб дочитати щось. Та все ж у більшості шкіл України рюкзак дитині знадобиться з 1 класу.

Параметри ідеального шкільного рюкзака

  • Ортопедична спинка
  • Укріплене дно
  • Лямки шириною не менше 5 сантиметрів та з регульованою довжиною. У місці пришивання до рюкзака відстань між лямками має становити 4 сантиметри. Вага — не більше 1,2 кг. Вага наповненого рюкзака — не більше, ніж 10-12% ваги школяра.
  • Водонепроникність
  • Світловідбивні елементи, що зроблять дитину помітною ввечері

Важливо:

Одразу привчіть дитину носити рюкзак на двох лямках. Мода носити рюкзак на одній лямці призводить до перетискання судин та розвитку сколіозу. Надягати та знімати рюкзак дитині найкраще з високої поверхні. Тобто, стати до парти спиною й зняти чи надягти ношу. Якщо стола чи парти поруч немає — спершу поставити рюкзак на припідняте коліно, а потім надягати.

Тонкі зошити

У косу лінійку — 10 штук

У клітинку — 10 штук

Для першого класу двадцять тонких зошитів — оптимальна кількість. Сам зошит обирайте за якістю паперу.

Крім цього, часто вчителі пропонують закупити для всього класу й зошити з друкованою основою (прописи). Вони допомагають дітям вивчити букви й роблять це завдання цікавішим і легшим. Звісно, батьки можуть вирішити, що краще робити ксерокопії таких прописів та роздавати їх дітям. Але ми в школі провели експеримент і виявили: ксерокопіювання обходиться в середньому на 120 гривень дорожче на рік, аніж придбання готових книжечок.

Чорнильна ручка

Мій восьмирічний досвід у початковій школі показує, що найкраще дитина «виписується», користуючись чорнильною ручкою. Так-так, саме тією «олдскульною», якою користувались ще ваші батьки й дідусі-бабусі! Щоправда, занурювати в чорнило сучасну ручку не потрібно.

Чому наполягаю в першому класі саме на чорнильній ручці? Кулькова пише в будь-якому положенні — хоч догори дригом. Так само і гелева чи масляна ручка. Дитина буде ставити руку при письмі з такими ручками, як їй зручно, а не як потрібно. Це може призвести до викривлення кисті руки та навіть порушення осанки, — залежно від того, як дитина сидітиме.

А ось коли школяр пише чорнильною ручкою, мусить тримати її в одному і єдино правильному положенні. Це класичне, правильне положення. Щойно положення змінюється — ручка не пише.

З другого-третього класу діти можуть перейти і на звичайні чи гелеві ручки. А ось сформувати кисть руки допоможе чорнильна. В різномаїтті цінових категорій на такі ручки обирайте «золоту середину» — ціна має бути не надто низька, інакше перо ламатиметься швидше.

via GIPHY

Прості (графітні) олівці

Купуйте олівці середньої м’якості — їх позначають літерами HB. Написи від твердих або м’яких олівців стирати важкувато. Роблю на цьому акцент, бо стирати ми із дітьми будемо багато.

Гумка для стирання

Моя порада — обирайте найзвичайнісіньку гумку білого кольору. Вона стирає швидше та якісніше, ніж різнокольорові гумки у формі тваринок, квітів чи супергероїв. А ще краще — придбайте для дитини обидві гумки, — одна для роботи, одна — для краси. На бюджет це точно не впливає.

Кольоровий папір та кольоровий картон

Обирайте набори кольорового паперу й картону, які не скріплені між собою степлером. Листки мають лежати в упаковці окремо один від одного. Під час уроку це зекономить 5-7 хвилин часу, адже скріплені степлером листки вириває сам учитель. Якщо у класі тридцять дітей — дорогоцінний час втрачається задарма.

Клей

Рекомендую купувати і клей-олівець, і клей ПВА. Діти працюють з різними матеріалами — від паперу до фетру та фламірану, тож знадобляться обидва види. Об’єм клею обирайте найменший — так школярику буде зручніше.

Фарби гуаш

Колись ми купували і гуаш, і акварель. Але якість акварелі зіпсувалась страшенно, тож раджу гуаш. Не беріть палітру з 20-30 кольорів — дитині достатньо буде палітри до 10 відтінків. Баночки з глітером не раджу купувати — зазвичай у вчителя є палітра глітерів для всього класу, яка використовується кілька разів на рік.

Пензлики

Візьміть 1-2 середні пензлики зі штучним ворсом для клею та 3 пензлики різної товщини (тоненький, середній та широкий) зі штучним ворсом для малювання.

Альбом на пружині

Раджу обирати альбоми для творчості, в яких листки скріплені пружиною. Там є спеціальна лінія розрізу, що допомагає легко вирвати листок, — наприклад, коли вчитель хоче забрати малюнок на виставку або коли ми всім класом бавимось у гру, де потрібні окремі листочки.

Альбом обирайте не надто тонкий — у ньому має бути близько 40 аркушів.

Пластилін

Схожа порада, як і з фарбами: не купуйте величезну палітру кольорів. Буде достатньо 10-12. А ось на що варто звернути увагу — насиченість і яскравість кольорів. Обирайте яскраві відтінки пластиліну — дітям буде приємніше працювати з матеріалом.

Окрім кольору, зверніть увагу на м’якість. Дешевий пластилін зазвичай дуже твердий — навіть вчитель не завжди може розім’яти його в руках. Додатково придбайте стандартну дощечку для ліплення.

А ось кінетичний пісок чи інші модні матеріали купувати не раджу — вони нам у класі не знадобляться. До слова, ми проводимо цікаві досліди з кінетичним піском — вистачає одного набору для всього класу.

Кольорові олівці та фломастери

Батьки, будь ласка, не купуйте школярам велетенські набори зі 100 кольорів, які часом не поміщаються навіть у ранець дитини, і вона носить до школи все це добро просто в руках або у вигляді окремого кейсу з ручкою. Це перебір і крайнощі.

Найкращий варіант — набір із 20 кольорів. Олівці обирайте м’які — вони краще віддаватимуть колір паперу. Обов’язково зробіть міні-тест у магазині, щоб побачити, наскільки добре малюють олівці. Від цього залежить мотивація та настрій вашої дитини на уроці. Раджу не економити на кольорових олівцях.

Фломастери також обирайте в середній і вище ціновій категорії, — дешеві списуються за місяць, а спеціальна рідина для «реанімування» таких фломастерів теж не надто дешева.

Пенал-книжечка на замку

Щоб не переплачувати та бути впевненим у якості кожного окремого «жителя» пеналу, раджу обирати пенал без наповнення. Якість готових наборів зазвичай не така хороша, як окремо куплені одиниці канцелярії.

Не рекомендую купувати пенал-косметичку для дітей молодших класів. Школяр довго шукатиме потрібну річ. Найкращий варіант пенал-книжечка на одному замочку з гумками —тримачами для предметів канцелярії. Двоповерхові та трьохповерхові пенали не надто практичні й займають багато місця в рюкзаку, тож від таких моделей теж варто відмовитись.

Точило для олівців

Зверніть увагу на точила, які добре справляються з м’якими олівцями, адже є багато варіантів, які «ламають» олівчики, оскільки призначені для твердих типів олівців. Точило має бути з контейнером, щоб дитина не витрачала час під час уроку на те, щоб ходити до корзини зі сміттям і викидати стружку.

Лінійка

Найкращий варіант — лінійка з прозорого пластику на 15 сантиметрів. Лінійку з дерева купувати не раджу — це спричинить хоч і невеликі, але незручності для дитини.

Ножиці

Краще домовитись із вашим вчителем про те, щоб закупити набір однакових ножиць для всього класу та зберігати їх у контейнері. А коли дітям знадобляться ножички — їх можна оперативно роздати. Уникаємо таким чином травмування. А ще діти полюбляють різати ними все, що є під рукою — зошити, книги і навіть одяг та волосся.

Щоденник

Для перших класів НУШ він не потрібен, але якщо дитина бачила щоденник у брата чи сестри і дуже хоче вести свій — чому б і ні? Це буде її особистий органайзер.

Скотч, степлери, циркулі не раджу купувати — дітям молодших класів це не знадобиться під час занять.

Похід за канцелярією обов’язково має бути сімейний, — вважає вчителька Оксана Кобрин.

— Так дитина швидше звикне до думки про школу, відчує відповідальність під час процесу вибору речей. Дайте дитині можливість обрати з кількох варіантів, які точно вас влаштували за різними параметрами — так ви створите «ситуацію успіху». А це відчуття вкрай важливе для юного учня! Ще один лайфхак: ідіть за покупками в одне місце, а не окремо за рюкзаком, а потім ще й за зошитами та канцелярією. Це втомлює і розконцентровує.

Для дистанційної форми навчання

Підготуйте зручне робоче місце

Шкільний стіл

Обирайте шкільні меблі для дому ретельно — від цього залежить здоров’я опорно−рухового апарату дитини, який у молодшому шкільному віці розвивається дуже активно. Занадто низька стільниця може спровокувати появу сколіозу, занадто висока — біль у спині та м’язах.

Є маленький тест для правильного вибору робочого столу. Попросіть дитину сісти за стіл та поставити руку на зігнутий лікоть. Школяр дістає пальцями до скроні? Вітаємо, ви обрали оптимальну висоту столу!

Шкільне крісло

Висота шкільного крісла в ідеалі має бути рівною висоті столу, тож краще обрати модель із можливістю регулювати висоту. За міжнародними стандартами висота сидіння крісла для школяра становить 55 сантиметрів для будь−якого віку та статі.

Зверніть увагу, щоб деталі крісла були обтічними, а його спинку можна було б відрегулювати — відкинути чи змінити положення.

Якщо у дитини є проблеми з поставою, варто обирати серед моделей із коригуванням: у них є спеціальні спинки, сидіння з нахилом та упори для колін.

Окремий гаджет для «дистанційки»

Подбайте, щоб у вашої дитини був персональний гаджет на випадок дистанційного навчання. Найкращий вибір — ноутбук або планшет. А ось користуватись телефонами для дистанційного навчання категорично не раджу — це зіпсує зір дитини та знизить інтерес до навчання.

Подбайте про освітлення

Купуйте лампу, яка не відволікатиме дитину дизайном чи яскравими кольорами плафонів. Офтальмологи радять обирати плафони темного кольору або нейтрального та обов’язково матові, — щоб не відбивали світло. Форма плафону — конус або трапеція. Безпечними для зору дитини будуть led-світильники.

ТАКОЖ ЦІКАВО:

5 важливих статей для батьків майбутніх першокласників

Усе про перший клас: готуємо дитину до школи

Як зробити 1 вересня веселим: 10 ігор для знайомства першачків

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *